ALMANYA HABERLERİ

Merkel'den Erdoğan'a davet

merkelden-erdogana-davet- Almanya Başbakanı Angela Merkel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 24 Haziran seçimlerinden sonra Almanya'ya davet etti.

Ortadoğu'ya silah satışı tam ikiye katlandı

ortadoguya-silah-satisi-tam-ikiye-katlandi- SIPRI'nin raporuna göre Ortadoğu bölgesine silah satışı iki kat arttı. Bölgeye silah satışında ABD ve Avrupa ülkeleri başı çekiyor.

Yıldırım, Merkel’le görüşecek

yildirim-merkelle-gorusecek Alman Bild gazetesi, önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bir araya geleceğini duyurdu.

Merkel'den koalisyon için uzlaşma çağrısı

merkelden-koalisyon-icin-uzlasma-cagrisi Almanya Başbakanı Merkel, hükümeti kurma hedefiyle yapılan koalisyon görüşmelerinde uzlaşma çağrısı yaptı.

ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye AMBARGO!

abd-ve-alman-sirketlerinden-turkiyeye-ambargo Milli Savunma Bakanı Canikli, "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar"

Merkel'den Türkiye Açıklaması

merkelden-turkiye-aciklamasi Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği'nin (AB) Ekim ayında Türkiye ile üyelik müzakerelerinin devam edip etmeyeceğine yönelik görüşme yapacağını söyledi.

Einstein’dan Atatürk’e Mektup

einsteindan-ataturke-mektup OSE Dünya Birliği’nin şeref başkanı olarak, Almanya’dan 40 profesör ve doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye’de devam etmelerine müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı

Parlamento onayladı: Eşcinsel evlilik Almanya'da yasalaştı

parlamento-onayladi-escinsel-evlilik-almanyada-yasalasti İslam düşmanlığının yoğun olarak yaşandığı Almanya'da eşcinsel evlilik yasası parlamentodan geçti.

Almanya'nın İncirlik’ten çekilmesinde flaş gelişme

almanyanin-incirlikten-cekilmesinde-flas-gelisme Almanya’da Federal Meclise muhalefet partilerince verilen Alman askerlerinin İncirlik’ten çekilmesine ilişkin önerge Dışişleri Komisyonuna sevk edildi.

Almanya’da bir kent boşaltılıyor!

almanyada-bir-kent-bosaltiliyor Almanya'nın Hannover kentinde yaşayan yaklaşık 50 bin kişi, bugün yerel saatle 09:00'da (TSİ 10:00) tahliye edilmeye başlandı. Gerekçe ise II. Dünya Savaşı'ndan kalan bombalar.

Merkel'den flaş Türkiye açıklaması: Tarih verdi

merkelden-flas-turkiye-aciklamasi-tarih-verdi Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki tam üyelik müzakerelerinin kesilip kesilmemesi ile ilgili, “Türkiye’deki referandum oylamasını ve diğer etkenleri beklemeliyiz”

Akşener'e engellemeler bitmiyor!

aksenere-engellemeler-bitmiyor MHP Genel Başkan Adayı Akşener'in yeni Anayasa değişikliği referandumunda sürdürdüğü 'Hayır' programlarına çeşitli engellemeler çıkıyor. Son olarak Edirne'de yapacağı program öncesi salon tadilata

Almanya, Çavuşoğlu'nun programını iptal etti

almanya-cavusoglunun-programini-iptal-etti Alman basınına göre, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Hamburg’ta gurbetçilerle yapacağı buluşma iptal edildi. İptale neden yoğun katılım durumunda salonun yangına karşı dayanıklılık sorunu

Almanya ve Hollanda'dan sonra Avusturya da krize dahil oldu!

almanya-ve-hollandadan-sonra-avusturya-da-krize-dahil-oldu Avusturya Başbakanı Christian Kern, Avrupa Birliği'ne çağrıda bulunarak, Türkiye'den referandum kampanyası için gelecek politikalara Avrupa Birliği ölçeğinde bir yasak getirilmesini talep etti.

Akşener'den manidar paylaşım

aksenerden-manidar-paylasim MHP Genel Başkan adayı Akşener, sosyal medya hesabından Adalet Bakanı Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Zeybekçi'nin toplantılarının iptal edilmesiyle ilgili paylaşımda bulundu.

Almanya'ya nota verildi!

almanyaya-nota-verildi Adalet Bakanı Bozdağ'ın Almanya'da düzenleyeceği toplantı iznin iptal edilmesi sonra, Almanya'nın Türkiye Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı, duyulan rahatsızlık iletildi.

Münih'te Şaşırtan Görüşme

munihte-sasirtan-gorusme Başbakan Binali Yıldırım, Almanya temasları sırasında dün Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani’yle sürpriz bir görüşme yaptı.