EKONOMİ HABERLERİ

Bakan'dan Enflasyon açıklaması

bakandan-enflasyon-aciklamasi Enflasyon rakamlarını ve zamları değerlendiren Nihat Zeybekci,"Bazı ürünlerdeki zamlar ekonominin gereğidir" dedi.

İYİ Parti'den Ekonomi Değerlendirmesi

iyi-partiden-ekonomi-degerlendirmesi- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katıldığı basın toplantısında Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz ekonomiyi değerlendirdi.

Suudi Arabistan'da KDV dönemi

suudi-arabistanda-kdv-donemi Ülkede, "ulaşım, eğitim, sağlık, konaklama, ve bankacılık işlemleri" gibi birçok alanda yüzde 5 KDV uygulamasına başlandı.

Değerli kağıt bedelleri açıklandı

degerli-kagit-bedelleri-aciklandi Maliye Bakanlığı tarafından yapılan tebliğde yeni yılda kimlik, pasaport, ehliyet başta olmak üzere değerli kağıtların 2018 yılında uygulanacak satış bedelleri açıklandı. 2018 yılı fiyatlarında

Otomobil fiyatlarına yüzde 25 zam!

otomobil-fiyatlarina-yuzde-25-zam Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, 2017'de döviz kurundaki artışların otomobil fiyatlarını çok etkilediğini belirterek, "Biz euroyu takip ediyoruz. Yıl başında 3,70'di, şimdi 4,53 seviyesinde.

Ucuz kıymada MİGROS atağı

ucuz-kiymada-migros-atagi Migros ucuz et satışında atağa kalktı. Ucuz et ihalesini alan A101 ve BİM’de satış başlamadan Migros 4-6 Kasım tarihleri arasında 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satacağını duyurdu.

MARDİN'DE BİR ALİ KOÇ

mardinde-bir-ali-koc Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Koç, "Amacımız, ülke bayrağını yurt dışında daha iyi temsil etmek, daha üst ve nitelikli ürünler geliştirip Türk

ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye AMBARGO!

abd-ve-alman-sirketlerinden-turkiyeye-ambargo Milli Savunma Bakanı Canikli, "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar"

Garanti Bankası'nda Önemli Gelişme

garanti-bankasinda-onemli-gelisme Ferit Şahenk, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan ayrıldı, yerine Başkan Vekili Süleyman Sözen atandı.

Fındık fiyatları üreticiyi üzdü, esnafın yüzünü güldürdü

findik-fiyatlari-ureticiyi-uzdu-esnafin-yuzunu-guldurdu Ordu'da fındığın kilo fiyatının serbest piyasada 9 lira olması üreticilerin tepkisini çekerken, fındık toplamak için birçok şehirden memleketlerine gelen üreticiler, esnafın yüzünü güldürdü.

KKTC’ye deniz altından elektrik için geri sayım

kktcye-deniz-altindan-elektrik-icin-geri-sayim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye ile enerji işbirliği anlaşması kapsamında deniz altına döşenecek kablo sayesinde elektrik sağlanması projesi için

Çiftçilere ödenecek TARIMSAL DESTEKLER belli oldu

ciftcilere-odenecek-tarimsal-destekler-belli-oldu Çiftçi Kayıt Sistemi'ne dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.

Eroğlu Holding Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı

eroglu-holding-mexxi-hollandali-rnfye-satti Eroğlu Holding, 2015 yılında iflasın eşiğindeyken satın aldığı moda devi Mexx'i Hollandalı RNF Holding'e sattı. Satış fiyatı ise açıklanmadı.

İslahiye üzümünde hasat zamanı

islahiye-uzumunde-hasat-zamani Gaziantep'in İslahiye ilçesinde hasat edilen 4 çeşit üzümden 100 bin ton rekolte bekleniyor.

Dış açık Temmuz’da yüzde 80 yükseldi!

dis-acik-temmuzda-yuzde-80-yukseldi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, Temmuz’da ihracat yüzde 28.7 artışla 12.6 milyar dolar, ithalat ise yüzde 45.8 artışla 21.4 milyar dolar oldu.

Sıfır gümrüklü İthal et

sifir-gumruklu-ithal-et Yanlış politikalarla hayvancığının bitme noktasına gelmesi artan et fiyatları ülkemizi ithal ete mahkûm etti.

Türk gıda devi Japonlara satıldı

turk-gida-devi-japonlara-satildi Türkiye'nin köklü markalarından Kemal Kükrer'in tamamı Japon Ajinomoto'ya devrediliyor.

Kısa vadeli dış borç 104.3 milyar $’a çıktı

kisa-vadeli-dis-borc-1043-milyar-a-cikti Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından bu yılın Mayıs dönemine ilişkin kısa vadeli dış borç istatistikleri açıklandı.

Honda 1,2 milyon aracını geri çağırıyor

honda-12-milyon-aracini-geri-cagiriyor Honda, akü sensörlerinin alev alabileceği gerekçesi ile ABD'deki 1,2 milyon Accord model otomobilini geri çağırıyor.

En çok harcamayı Çinli turistler yapıyor

en-cok-harcamayi-cinli-turistler-yapiyor Çinli turistlerin, geçen sene dünya turizm harcamalarının beşte birini gerçekleştirerek ilk sırada yer aldığı bildirildi. Çin’in en büyük turizm firması C-trip tarafından yapılan araştırmaya göre,