HAREKÂT HABERLERİ

Afrin sınırına askeri sevkiyat sürüyor

afrin-sinirina-askeri-sevkiyat-suruyor- Kilis’ten, Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin sınırına zırhlı personel taşıyıcı ile tank sevk edildi.

Afrin'de harekât An Meselesi! Bölge 3 koldan kuşatıldı

afrinde-harekt-an-meselesi-bolge-3-koldan-kusatildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "taviz vermeyeceğiz" dediği Afrin, Türkiye tarafından üç bölgeden kuşatılıyor.

Kıbrıs Barış Harekatı törenlerle kutlanacak

kibris-baris-harekati-torenlerle-kutlanacak Kıbrıs Barış Harekatı’nın 43. yıl dönümü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) tören ve etkinliklerle kutlanacak.

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

tskdan-kuzey-iraka-hava-harekati Kuzey Irak'a yapılan operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Fırat Kalkanı Harekatı SONA ERDİ!

firat-kalkani-harekati-sona-erdi MGK bildirisinin ardından Star TV canlı yayınında açıklama yapan Başbakan yıldırım Fırat Kalkanı Harekatı'nın bittiği resmen ilan edildi.

Kıbrıs bugün varsa Erbakan’a borçluyuz!

kibris-bugun-varsa-erbakana-borcluyuz ESAM, Kıbrıs Müzakereleri ve Barış Harekâtı’nı masaya yatırdı

TSK, Şanlıurfa'daki Saldırının Ardından Bomba Yağdırdı

tsk-sanliurfadaki-saldirinin-ardindan-bomba-yagdirdi TSK, Irak'ın kuzeyi Kandil, Zap ve Metina bölgelerinde tespit edilen hedeflere nokta atışı yapıldığını açıkladı. 12 sığınak ve barınak imha edildi.

Avaşin’e Hava Harekâtı

avasine-hava-harekti Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak'taki Avaşin/Basyan bölgesindeki PKK hedeflerine hava harekâtı düzenlendiğini açıkladı.

“Güneş Harekatı”nın 7 yılllık sırrı çözüldü

gunes-harekatinin-7-yilllik-sirri-cozuldu TSK’nın 2008’de Kuzey Irak’a düzenlediği “Güneş Harekâtı”, Bağdat’ta, Türkiye ve Kürdistan yöneticileriyle yapılan “gizli” toplantının ardından durdurulup, “yeni bir sayfa” açılmış.