SAĞLIK HABERLERİ

Uzmanlardan “gıda” uyarısı

uzmanlardan-gida-uyarisi Seyahate çıkacaklara, özellikle mola yerlerinde açık ve menşei belirsiz suları içmemeleri, salata, sütlü tatlı, pasta ve zeytinyağlıların soğuk, pişirilmiş kırmızı et, tavuk ve balık yemeklerinin

Kap damarlarındaki kan dolaşımını arttıran bitkisel formül: Alıç sirkesi

kap-damarlarindaki-kan-dolasimini-arttiran-bitkisel-formul-alic-sirkesi Modern zamanların ciddi rahatsızlıklarından biri olan kalp damarlarındaki tıkanıklık için doğal bir yöntem bugünlerde konuşulmaya başladı. Alıç bitkisinin, kalp kaslarını güçlendirici, kalp

Türkiye'deki ilk veriler: Klor gazı

turkiyedeki-ilk-veriler-klor-gazi Suriye’nin İdlib vilayetinde kimyasal silah kullanıldığı iddialarının ardından gözler Hatay’a getirilen yaralı ve ölülerden elde edilen ilk verilere çevrildi.

Kalp Nakli Bekleyen Hasta, İktidara Sesleniyor...

kalp-nakli-bekleyen-hasta-iktidara-sesleniyor Kalp Hastası ve nakil bekleyen Eylem Lapçin isyan ediyor. Kalp nakli de elinden alınan hasta derdini Doruktürk'e anlattı.

Halil Şıvgın Başkanlık Sistemi hakkında görüşlerini paylaştı

halil-sivgin-baskanlik-sistemi-hakkinda-goruslerini-paylasti Yeşim Udum Ankara'dan bildiriyor... Birlik Vakfı, ANAP Kurucu Üyesi ve Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın'ı Başkanlık Sistemi konulu panelde konuşmacı olarak ağırladı.

Sezai Samur korkuttu

sezai-samur-korkuttu Dün akşam saat 10'dan beri süren Silivri Devlet Hastanesi Acil ve peşinden zorunlu yatış; bugün devam eden tahliller ve çıkış.

ROS GİYİM TAAHHÜDÜ

ros-giyim-taahhudu Biz ROS GİYİM olarak "Azo boyar madde ve çevre sağlığına zarar verici atık içeren ürünlerin kullanılması kesinlikle yasaktır!" ilkesine uymaktayız.

Yazın Sağlığınız da Tatile Çıkmasın!

yazin-sagliginiz-da-tatile-cikmasin Kış aylarında sağlıklı beslenmeye yaz aylarına nazaran daha az dikkat edilir. Ancak artan sıcaklıklar kronik hastalıkları olan bireyler başta olmak üzere herkes için önemli sağlık sorunları

OBEZİTE NEDİR?

obezite-nedir Son dönemlerin en büyük sağlık sorunu şişmanlık diğer bir değişle obezite tüm dünyada hızla artan bir sağlık sorunudur.

Hem Sağlık Hem Şenlik!

hem-saglik-hem-senlik Acıbadem Fulya Hastanesi Beşiktaş Belediyesi işbirliğiyle, 13 Haziran 2015 Cumartesi günü Ortaköy Meydanı'nda "Sağlıklı Yaşam Şenliği" düzenliyor.

Hardaliye?

hardaliye HARDALİYE Üzüm suyuna hardal ilave edilerek hazırlanan, kendine has tat ve kokusu olan alkolsüz bir içecektir.

'Nüfusun yüzde 25’i şişman, yüzde 40’ı aşırı kilolu'

nufusun-yuzde-25i-sisman-yuzde-40i-asiri-kilolu Uludağ Üniversitesi (UÜ) Mediko Sosyal ve Gençlik Danışma Merkezi hekimlerinden Dr. Gül Özlem Tuncer, nüfusun yüzde 25’inin şişman, yüzde 40’ının aşırı kilolu olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı'ndan acil uyarısı

saglik-bakanindan-acil-uyarisi Sağlık Bakanı Recep Akdağ, acil durumu olan bir hasta herhangi bir hastaneye gittiğinde, o hastadan herhangi bir evrak sorulmadan, para istenmeden tedaviye, müdahaleye başlanmasının esas olduğunu belirterek,

Türkiye’de görülen kanserlerin birinci sebebi sigara

turkiyede-gorulen-kanserlerin-birinci-sebebi-sigara Türkiye’de her yıl yeni teşhis edilen 150 bin kanser olgusunun en az 100 bininin direkt sigara kullanımı ile ilişkili olduğu bildirildi. Sadece tütün kontrolü ile Türkiye’de görülen kanserlerin üçte

6 yaşın altına öksürük şurubu yasak…

6-yasin-altina-oksuruk-surubu-yasak Dünyada öksürük şurupları tartışılmaya başlandı. Belçika hükümeti yeni aldığı kararda çocuktaki ciddi hastalıkları perdelediği ve yaşam kalitesine herhangi bir katkısı da bulunmadığı için 6

Saç boyaları alerji yapabilir

sac-boyalari-alerji-yapabilir Erken yaşlarda saçları boyatmak, ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Vahide Gördüm 'kanserden korkmayın' diyecek

vahide-gordum-kanserden-korkmayin-diyecek- Meme kanseriyle mücadele eden ünlü dizi oyuncusu ve tiyatro sanatçısı Vahide Gördüm, Bursa'da katılacağı panelde 'kanserden korkmayın' mesajı verecek.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
36 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu ay:
346 hit, 65 ziyaretçi, 77 ziyaret
Toplam:
111065 hit, 28417 ziyaretçi, 38444 ziyaret