TSK HABERLERİ

Genelkurmay Başkanı belli oldu

genelkurmay-baskani-belli-oldu- Hulusi Akar'ın Savunma Bakanlığı'na getirilmesinin ardından yerine gelecek isim merak konusu olmuştu. Akar'ın yerine Genelkurmay Başkanlığı'na atanan isim belli oldu.

Afrin sınırına askeri sevkiyat sürüyor

afrin-sinirina-askeri-sevkiyat-suruyor- Kilis’ten, Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin sınırına zırhlı personel taşıyıcı ile tank sevk edildi.

Zorunlu askerlikle ilgili düzenleme

zorunlu-askerlikle-ilgili-duzenleme OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile şehit çocukları ve kardeşleri zorunlu askerlikten istekleri olmadıkça muaf tutuldular...

Türk botları, Yunan botlarını engelledi

turk-botlari-yunan-botlarini-engelledi Bodrum açıklarındaki Kardak kayalıkları yakınlarına Yunan balıkçılarla gelen 2 Yunan sahil güvenlik botu, bölgede avlanan Türk balıkçıları tacize kalkışınca, 2 Türk sahil güvenlik botu tarafından

Türkiye İdlib'e neden giriyor?

turkiye-idlibe-neden-giriyor Türkiye, Rusya ve İran arasındaki anlaşma çerçevesinde bazı Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Suriye’nin İdlib iline intikalinde hazırlıklar tamamlanmak üzere.

Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanları Suriye sınırında

orgeneral-hulusi-akar-ve-kuvvet-komutanlari-suriye-sinirinda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar kuvvet komutanlarıyla beraber operasyonlarla ilgili bilgi aldı.

Askere GÖKTÜRKÇE Yasağı

askere-gokturkce-yasagi TSK'da yayınlanan yeni düzenlemeye göre askerin 'Göktürkçe' yazılı apoletler takması yasaklandı. Yayınlanan kıyafet yönetmeliğinde, "İsimlik, birlik arması, şerit rozet, brove haricinde başka bir

Afrin'de harekât An Meselesi! Bölge 3 koldan kuşatıldı

afrinde-harekt-an-meselesi-bolge-3-koldan-kusatildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "taviz vermeyeceğiz" dediği Afrin, Türkiye tarafından üç bölgeden kuşatılıyor.

TSK, Afrin'deki PYD Mevzilerini Vurdu!

tsk-afrindeki-pyd-mevzilerini-vurdu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı sınır birlikleri, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin Afrin'deki mevzilerini vurdu.

İran'dan beklenen ziyaret

irandan-beklenen-ziyaret Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, İranlı mevkidaşı Tümgeneral Bakıri ile bir araya geldi.

TSK'dan Kuzey Irak'a hava harekatı

tskdan-kuzey-iraka-hava-harekati Kuzey Irak'a yapılan operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'da dikkat çeken uygulama! Darbe girişiminin izlerini siliyor

tskda-dikkat-ceken-uygulama-darbe-girisiminin-izlerini-siliyor Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), ihraç edilen subayların fotoğraflarını ve isimlerini görev yaptıkları birliklerden kaldırdı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın emriyle hayata geçirilen

YAŞ öncesi TSK'da kritik değişiklik

yas-oncesi-tskda-kritik-degisiklik YAŞ Yönetmeliği’nin ardından Subay Sicil Yönetmeliği’nde de değişiklik yapılarak bu iki yönetmelik arasında uyum gerçekleştirildi. Yapılan son değişiklikle, terfi sırasındaki general-amiraller ve

YAŞ Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı

yas-yonetmeligi-resmi-gazetede-yayimlandi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Başbakanlığın "Yüksek Askeri Şura Yönetmeliği" yayımlandı.

Yunanistan tatbikatımızı taciz etti!

yunanistan-tatbikatimizi-taciz-etti Yunanistan, Ege ve Akdeniz'de gerginliği tırmandıran tutumunu Anadolu Yıldızı tatbikatı sırasında da sürdürdü, tatbikatın yapıldığı bölgede jetlerini uçurdu.

Kuzey Irak'a İHA'lı operasyon

kuzey-iraka-ihali-operasyon Silahlı İHA ile Irak'ın kuzeyinde 3 terörist etkisiz hale getirildi.

TSK'nın Operasyonuna ABD'den Açıklama

tsknin-operasyonuna-abdden-aciklama ABD Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye ve Kuzey Irak'ta düzenlediği hava harekatı hakkında açıklama yaptı.

Milli gemide radar skandalı

milli-gemide-radar-skandali MİLGEM Projesi dahilinde inşa edilen korvetlerin en önemli parçası olan ve Thales tarafından üretilen 3D çok telli radarı SMART-S Mk2'nin tam performansla çalışmadığı ve hedefleri göremediği kaydedildi.

TSK'dan Antalya Toplantısı hakkında açıklaması

tskdan-antalya-toplantisi-hakkinda-aciklamasi Antalya'da; Türkiye, ABD ve Rusya'nın genelkurmay başkanları arasında gerçekleşen toplantıya ilişkin TSK açıklama yaptı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki PİLOT açığı hızla kapanıyor

hava-kuvvetleri-komutanligindaki-pilot-acigi-hizla-kapaniyor HAVA Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan ve çoğunlukla FETÖ’cü personelin engellemesi sonucu savaş pilotu olamayıp ‘yer hizmeti sınıfı’na gönderilen personelden 1076’sına yeniden pilot olma