‘BEREKET KONVOYU’ BOSNA-HERSEK’TE

bereket-konvoyu-bosna-hersekte

Balkanları ülke ülke, şehir şehir gezerek iftar sofraları kurmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu Bosna-Hersek turuna başladı. Bosna’daki ilk programını Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Zivinice’de düzenleyen konvoy, burada 2 bin 500 kişiye iftar verdi.
02 Haziran 2017 Cuma 10:57

 13’üncü kez çıktığı gönül seferini sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Balkanlar’da iftar ve kültür sofraları kurmaya devam ediyor. Bulgaristan ve Sırbistan’ın ardından konvoy Bosna-Hersek’e ulaştı. Bosna’nın Zivinice şehrinde 2 bin 500 kişiyi iftar sofrasında buluşturan konvoya ilgi büyüktü.

Zivinice’deki iftar programına Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Can Gökhan Balekoğlu’nun yanı sıra Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhiç, Zivinice Belediye Başkanı Samir Kamenjakoviç, Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Akif Yaman ve din adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konvoy, 2 Haziran’da da Bosna-Hersek’in Maglaj şehrinde iftar programı düzenleyecek.

Bereket Konvoyu, Bosna-Hersek’in ardından sırasıyla Sırbistan, Karadağ, Kosova, Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan’da da iftar programları düzenleyerek yurda dönecek.

DORUKTÜRK MERKEZ, Sabih Samur


Haber okunma sayısı: 1683Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret