Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu'nun, Hanak'taki Tabelası Yıkıldı

esenyurt-belediye-baskani-kadioglunun-hanaktaki-tabelasi-yikildi

İSTANBUL'un Esenyurt Belediye Başkanı Ak Partili Necmi Kadıoğlu'nun, memleketi Hanak'ta yapımına katkıda bulunduğu parkta adının yazıldığı tabela, 'Atatürk'e hakaret ettiği' gerekçesiyle Hanak Belediye Başkanı CHP'li Ayhan Büyükkaya tarafından kaldırıldı.
15 Mart 2017 Çarşamba 10:22

 İstanbul'un  Esenyurt  Belediye Başkanı Ak Partili  Necmi Kadıoğlu'nun, memleketi  Hanak'ta yapımına katkıda bulunduğu parkta adının yazıldığı tabela, ' Atatürk'e hakaret ettiği' gerekçesiyle  Hanak Belediye Başkanı CHP'li  Ayhan Büyükkaya tarafından kaldırıldı.
Ak Partili eski  Hanak Belediye Başkanı  Taşdemir Çoban'ın döneminde  Hanak İlçesi'ne Başkan Necmi Kadıoğlu tarafından yaptırıldığı için adı verilen park önünde  Hanak Belediye Başkanı CHP'li  Ayhan Büyükkaya bir toplantı düzenledi.  Damal İlçesi CHP'li Belediye Başkanı Ergin Önal ve  Hanak Belediye Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu park önünde bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, şunları söyledi: 

 

"Birkaç gün önce  İstanbul  Esenyurt Belediye Başkanı  Necmi Kadıoğlu katıldığı bir panelde, '650 yıllık çınarı darbeciler, sütü bozuklar, kanı bozuklar yıkmış' diye laf etti. Biz bu lafları kendisine iade ediyoruz. Sütü bozuklar, kanı bozuklar  Atatürk'e ve silah arkadaşlarına dil uzatanlardır.  Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı, ne  Necmi Kadıoğlu olurdu, ne de biz olurduk.  Necmi Kadıoğlu'nun soy ismi belki de şimdi Kadıov olurdu, ya da başka bir şey olurdu. Oysa Osmanlıya o kadar sahip çıktıkları halde, övündükleri halde, bölgemiz, coğrafyamız Ruslara 40 yıllığına savaş tazminat olarak verilmiştir. Bu bölgede yine  Kazım Karabekir paşa ve gerçek Türkler, Müslümanlar kazma ile kürek ile milis kuvvetleri oluşturarak bu bölgeyi  Atatürk ile birlikte Cumhuriyete kavuşturmuştur ve bizlere gerçek bir yaşam hakkı tanımışlardır. Biz bu lafları  Necmi Kadıoğlu'na iade ediyoruz. Çıkıp halktan ve kamuoyundan özür dilemeli. Burada  Necmi Kadıoğlu'nun tabelasını indireceğiz.  Atatürk'e, cumhuriyete, laikliğe,  Atatürk'ün silah arkadaşlarına dil uzatanların dilini keseriz." Başkan  Ayhan Büyükkaya'nın açıklamasının ardından  Kadıoğlu'nun adını taşıyan tabela iş makinesi ile yıkılarak kaldırıldı.

- Ardahan-Kaynak: sondakika

 


Haber okunma sayısı: 1194Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
39 hit, 17 ziyaretçi, 21 ziyaret
Bu ay:
386 hit, 144 ziyaretçi, 188 ziyaret
Toplam:
110023 hit, 28196 ziyaretçi, 38171 ziyaret