KOSOVA’NIN BAĞIMSIZLIĞI BAYRAMPAŞA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

kosovanin-bagimsizligi-bayrampasada-coskuyla-kutlandi

Kosova’nın bağımsızlığının dokuzuncu yılı Bayrampaşa Belediyesi’nin düzenlediği görkemli bir programla kutlandı. Programın onur konuğu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Türkiye her zaman Kosova’nın yanındadır, yanında olmaya da devam edecektir. Böyle güzel bir program organize ederek, Kosova’nın bağımsızlık yıl dönümünün ülkemizde kutlanmasını sağlayan Belediye Başkanımız Atila Aydıner kardeşime teşekkür ediyorum” dedi.
28 Şubat 2017 Salı 20:14

 Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl bağımsızlığının dokuzuncu yılını kutlayan Kosova için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tuna Spor Kompleksi’nde özel bir program düzenledi. Türkiye ve Kosova milli marşlarının çalınmasıyla başlayan programda Balkan Folklor Ekibi sahne aldı. Besiana ve Shkodrani verdikleri konserle programa katılanların doyasıya eğlenmelerini sağladı.

Türkiye ve Kosova bayraklarının yana yana geldiği programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Kosova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Avni Sipahi, Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“ERDOĞAN YOLUNDAN, BÜYÜK MİLLET ERDOĞAN’DAN VAZGEÇMEDİ”
Kosova kökenli vatandaşlarla Kosova’nın bağımsızlık yıl dönümünü kutluyor olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, “15 Temmuz hain darbe girişiminde bizim yanımızda duran Kosova’ya ve Kosovalılara teşekkür ediyorum. Gerçekten Türkiye’nin başına herhangi bir sıkıntı geldiğinde Balkanlar’daki dostlarımız hep yanımızda oldu. Kosovalı kardeşlerimiz hep yanımızda oldu. Biz de ülke ve millet olarak dün olduğu gibi bugün de Kosova’nın ve Kosovalı kardeşlerimizin yanındayız. Böyle güzel bir program organize ederek, Kosova’nın bağımsızlık yıl dönümünün ülkemizde kutlanmasını sağlayan Belediye Başkanımız Atila Aydıner kardeşime teşekkür ediyorum. Biz büyük bir medeniyetiz. Geleceğe bu büyük medeniyetle yürüyoruz. Bu büyük medeniyetin özü adalettir, haktır, hukuktur, barıştır, sevgidir ve paylaşarak geleceği daha güçlü ve güzel hale getirmedir. Bizim medeniyetimizin özünde çatıştırma yoktur, ayrıştırma yoktur, zulüm yoktur, kan dökme yoktur. Sevgi vardır, huzur vardır, barış vardır” şeklinde konuştu.Bütün sorun ve sıkıntılara rağmen Türkiye’nin 2002 yılından 2017 yılına çok güçlü geldiğini vurgulayan Müezzinoğlu, “Çok tuzaklar kuruldu, çok oyunlar oynandı, çok tezgâhlar kuruldu, çok çukurlar kazıldı. Hain darbe girişimleri oldu, ama ona rağmen ne Recep Tayyip Erdoğan yolundan vazgeçti, ne de bu büyük millet Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bıraktı” ifadelerini kullandı.

“TARİHİ BİR DÖNEMECİN ARİFESİNDEYİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletiyle kucaklaşan bir lider olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, “Milletin hayallerinin, milletin umutlarının önünde cesaretle yürüyen bir Recep Tayyip Erdoğan. Yeri geldiğinde İsrail’e ‘one minute’ diyen, yeri geldiğinde Birleşmiş Milletlere ‘Dünya 5’ten büyüktür diyen’ bir büyük milletin büyük lideri Recep Tayyip Erdoğan’la çok daha büyük hedeflere yürüyeceğiz. Ülkemizde tarihi bir dönemecin arifesindeyiz. 16 Nisan’da inşallah Türkiye milletiyle iktidarının, milletle iktidarın, cumhur ile cumhurun buluştuğu yeni bir sisteme geçiyor. Ve referandumdan sonra cumhur ile cumhurun başkanı buluşacak, cumhurla cumhuriyet bütünleşecek, güçlenen bir cumhuriyet, büyüyen bir Türkiye, güçlü bir milli irade, güçlü bir demokrasi ve onun önünde güçlü bir liderlikle Türkiye büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu millete vasiyet olarak söylediği cümlenin hakkını da verecek. O muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe bu ülkeyi inşallah 2023’te hep beraber taşıyacağız” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ TÜRKİYE KOSOVA’DIR, KOSOVA TÜRKİYE’DİR”
Kosova’nın bağımsızlığının 9’uncu yılını kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Atila Aydıner, “Bizim ortak bir tarihin, ortak bir kültürün ve ortak bir medeniyetin mensubu olduğumuzu asla unutmayalım. Biz her zaman bir olduk ve her zaman da birlikte olacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, Türkiye Kosova’dır, Kosova Türkiye’dir. Her türlü baskıya rağmen Kosova dirayetli duruşuyla zulümlere boyun eğmemiş, bağımsızlığı uğruna mücadele etmiştir. Katliamlara rağmen bağımsızlık yolunda bir gün dahi geri adım atmayan Kosova binlerce şehit vererek hakkı olan bağımsızlığa 2008 yılında kavuşmuştur. Kosova’nın 2008 yılında bağımsızlığını ilan ettiği günü hatırlayın. Kosova’daki kardeşlerimizin meydanlarda coşkuyla kutladıkları zaferleri hatırlayın. İşte Kosova’daki o bağımsızlık sevincinin coşkusu Bayrampaşa’da ve Türkiye’de tüm Türkiye Cumhuriyeti halkıyla birlikte yaşanmıştır. Allah, Kosova’ya bir daha zulüm yaşatmasın, acı çektirmesin” diye konuştu.

Renkli görüntülerle sona eren programın sonunda, Başkan Aydıner Bakan Müezzinoğlu'na hediye takdim etti.

Kosova, uzun bir mücadelenin ardından 17 Şubat 2008’de bağımsızlığına kavuşmuştu.

DORUKTÜRK MERKEZ, Sabih Samur, BAYRAMPAŞA


Haber okunma sayısı: 1303

Haberin etiketleri:

Bayrampaşa Belediyesi, Kosova


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
14 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
324 hit, 55 ziyaretçi, 66 ziyaret
Toplam:
111043 hit, 28407 ziyaretçi, 38433 ziyaret