KAÇKAR TV Kurucuları Adnan ONAY ve Osman DELİHASAN Türksat Genel Müdürü ile Görüştü

kackar-tv-kuruculari-adnan-onay-ve-osman-delihasan-turksat-genel-muduru-ile-gorustu

KAÇKAR TV Kurucuları Adnan ONAY ve Osman DELİHASAN Türksat Genel Müdürü ile Görüştü
17 Ocak 2018 Çarşamba 21:58

 Yerel ve Bölgesel Radyo Tv Sahipleri Derneğimizden yayıncı meslektaşlarımıza açıklama; Kurulduğumuz günden beri önemli çalışmalar yapan ve yerel/bölgesel radyo tv’lerin uydu üzerinden yayın yapmalarının önünün açılması için ilgililerle görüşen Ratsa yetkilileri, bu doğrultuda Turksat Genel Müdürü Cenk Şen ile bir görüşme yaptı.

 
Ratsa kurucuları arasında yer alan Kaçkar Medya sahipleri Adnan Onay ve  Osman Delihasan ve Timef başkanı Şakir  Gürel’den oluşan heyetin Turksat Genel Müdürü Cenk Şen ile yaptığı toplantıda yerel/bölgesel televizyonların en uygun şartlarda uydu üzerinden yayına çıkabilmeleri ele alındı.
 
Türksat Genel Müdürü Cenk Şen; yerel ve bölgesel televizyonlara en uygun fiyatlandırmalar üzerinden yeni sıkıştırma teknolojileriyle yayın vermeyi amaçladıklarını belirtti. Bu çalışmalar doğrultusunda yayın kalitesi açısından önemli gördükleri Mpg 4 sıkıştırma tekniğiyle yayın yapılması halinde birim fiyatlarını  Mbps bazında 5500 usd civarından 3.500 usd civarlarına çektiklerini ifade eden Şen, hedeflerinin tüm yayınları Mpg 4 haline çevirmek olduğunu söyledi.


 
 
Kuruluşumuzu temsilen toplantıya katılanlardan Adnan Onay, tüm yerel televizyonların uydu üzerinden yayın yapması gerektiğine dikkat çekerek, bu televizyonlara uydu üzerinden yayın yapmalarının önünün açılması için Türksat’ın seçenekleri artırmasını ve en uygun ödemelerle yayın yapılabilmesinin mümkün hale getirilmesini, dileyenlere daha geniş bantttan yayın imkanı sunulmasını istedi.
 
Televizyonların tümünün yeni tekniklerle yayın yapmasının hedeflenmesini ve o nedenle tüm yayınların Mpg 4′ e çevrilmesinin gerekliliğine vurgu yapan Onay,  aksi halde bir başka karmaşayla karşı karşıya kalınacağına dikkat çekti.
 
Geçiş dönemi sürecinde 3 Mbps ve daha alt kapasite üzerinden yayın yapan kuruluşlar için indirim yapılmasının önemine dikkat çeken Onay, bir an evvel yeni teknolojiler üzerinden yayın yapılarak kalıcı fiyatlandırmalara gidilmesini istedi.


 
 
Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, ele alınan konularda mutabık kalındığını ve üzerinde ağır yükler bulunan  ve yatırımcı bir kuruluş olan Türksat’ın hem gelirlerini artırıcı, hem de yerel/bölgesel televizyonların uygun şartlarda uydu üzerinden yayın yapabilmelerinin sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 

Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Kuruluş temsilcilerimiz, gelişmeleri olumlu bulduklarını ve önümüzdeki günlerde Turksat’ın  yerel/bölgesel radyo ve televizyonlara müjdeli haberler vereceklerine inandıklarını belirttiler..


Kaynak: rizeninsesi.net


Haber okunma sayısı: 1113Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ