• DOLAR 3,7788 TL
  • EURO 4,6343 TL
  • Altın 162,0905 TL
yan reklam logo yanı

İsmail Heniyye'den ilk açıklama!

ismail-heniyyeden-ilk-aciklama

Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov ile telefonda görüştü. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, Kudüs meselesinin uluslararası kararlara bağlı olduğuna işaret ederek, ABD'nin kararından endişe duyduklarını ve Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olduklarını bildirdi
06 Aralık 2017 Çarşamba 21:45

 Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov ile ABD 'nin Kudüs'ü İsrail 'in başkenti olarak tanıma kararını görüştü.


Hamas Basın Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Heniyye, Bogdanov ile yaptığı telefon görüşmesinde, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının uluslararası hukuka aykırı olduğunu ve uluslararası kararlara açık şekilde meydan okuma anlamına geldiğini belirtti.


Heniyye, Washington'ın dünyadaki bütün Müslümanları kışkırtarak tehlikenin tırmandırılmasıyla bölgeyi yeni bir çatışma aşamasına sürüklediğine dikkati çekti.
Bogdanov ise Kudüs meselesinin uluslararası kararlara bağlı olduğuna işaret ederek, ABD'nin kararından endişe duyduklarını ve Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olduklarını kaydetti.


Kaynak: Milli Gazete
Haber okunma sayısı: 114Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
12 hit, 4 ziyaretçi, 4 ziyaret
Bu hafta:
114 hit, 32 ziyaretçi, 41 ziyaret
Bu ay:
1368 hit, 400 ziyaretçi, 525 ziyaret
Toplam:
105529 hit, 27049 ziyaretçi, 36645 ziyaret