Civelek, Datça'da ve her yerde...

civelek-datcada-ve-her-yerde

Muğla Valisi Esengül Civelek durmak bilmiyor...
01 Mart 2018 Perşembe 18:39

 Muğla Valisi Esengül Civelek Datça'da bir seri görüşme ve etkinlik gerçekleştirdi.
12. Datça Açık Deniz Yüzme Maratonu startını da bizzat veren Civelek,
Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kursları ve Engelim Olmayın Derneğinin atölye çalışmalarını ziyaret etti.

 

Vali Civelek’e ziyaretlerinde Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ve Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş eşlik etti.

 
İlk olarak Reşadiye Muhtarlığındaki atölyeyi ziyaret eden Vali Civelek üretilen geleneksel el sanatları ürünlerini inceleyerek kursiyerler ile sohbet etti. 

Üretilen geleneksel el sanatları ürünlerinin satışı ve ev ekonomisine katkı sağlaması için gereken desteğin verildiğini belirten Vali Civelek “Nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaşan geleneksel el sanatlarını önemsiyoruz, sahip çıkıyoruz ve bu sanatları gelecek nesillere aktarmak için gereken desteği veriyoruz. Bu konuda el birliği, güç birliği ve gönül birliği ile başarılı olacağız” diye konuştu.

 

Daha sonra Bülent Ecevit Kültür Merkezine geçen Vali Civelek ve beraberindeki heyet Engelim Olmayın Derneği atölyesinde engellilerin atölye çalışmalarını inceleyerek engellilerle bir araya geldi.

 

Engellilerle bir araya gelen Vali Civelek ve beraberindeki heyet sonrasında Halk Eğitim Merkezi’nin kurs atölyelerini ziyaret ederek üretilen ürünleri inceleyip, kursiyerlerle bir süre sohbet etti.DORUKTÜRK MERKEZ -EGE ÖZEL- Sabih Samur


Haber okunma sayısı: 829Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ