EKONOMİ

Bakan'dan Enflasyon açıklaması

bakandan-enflasyon-aciklamasi Enflasyon rakamlarını ve zamları değerlendiren Nihat Zeybekci,"Bazı ürünlerdeki zamlar ekonominin gereğidir" dedi.

İTO'nun yeni başkanı belli oldu

itonun-yeni-baskani-belli-oldu- Türkiye’nin en büyük ticaret odası olan İstanbul Ticaret Odası'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç oldu.

İYİ Parti'den Ekonomi Değerlendirmesi

iyi-partiden-ekonomi-degerlendirmesi- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de katıldığı basın toplantısında Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz ekonomiyi değerlendirdi.

Özbekistan, Türkiye'ye vizeyi kaldırdı!

ozbekistan-turkiyeye-vizeyi-kaldirdi Özbekistan, Türkiye vatandaşlarına 30 gün süreli vize muafiyeti tanıdı.

Rusya'yla Türkiye arasında bir ilk: Tam 1,5 milyon ruble!

rusyayla-turkiye-arasinda-bir-ilk-tam-15-milyon-ruble Moskova Borsası'nın Türk lirası üzerinden işlemlere başladığı bildirildi. Borsada ilk günde Türk lirası üzerinden 1,5 milyon rublelik işlem yapıldı.

Suudi Arabistan'da KDV dönemi

suudi-arabistanda-kdv-donemi Ülkede, "ulaşım, eğitim, sağlık, konaklama, ve bankacılık işlemleri" gibi birçok alanda yüzde 5 KDV uygulamasına başlandı.

Değerli kağıt bedelleri açıklandı

degerli-kagit-bedelleri-aciklandi Maliye Bakanlığı tarafından yapılan tebliğde yeni yılda kimlik, pasaport, ehliyet başta olmak üzere değerli kağıtların 2018 yılında uygulanacak satış bedelleri açıklandı. 2018 yılı fiyatlarında

Otomobil fiyatlarına yüzde 25 zam!

otomobil-fiyatlarina-yuzde-25-zam Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, 2017'de döviz kurundaki artışların otomobil fiyatlarını çok etkilediğini belirterek, "Biz euroyu takip ediyoruz. Yıl başında 3,70'di, şimdi 4,53 seviyesinde.

Saadet Partisi, Van'ın sorunlarını rapor haline getirdi

saadet-partisi-vanin-sorunlarini-rapor-haline-getirdi SAADET PARTİSİ Van İl Başkanlığı tarafından kentin sorunları ve çözüm önerileri kitapçık haline getirildi. 12 maddeden oluşan kitapçık basına tanıtıldı.

İngiltere, Gümrük Birliği'nden çıkıyor!

ingiltere-gumruk-birliginden-cikiyor- Rusya, ABD ve İngiltere'nin Irak'ın Kerkük kenti yakınlarındaki petrol yataklarını ele geçirmek için büyük bir mücadele içine girdiği ileri sürüldü.

Ucuz kıymada MİGROS atağı

ucuz-kiymada-migros-atagi Migros ucuz et satışında atağa kalktı. Ucuz et ihalesini alan A101 ve BİM’de satış başlamadan Migros 4-6 Kasım tarihleri arasında 29 liraya kıyma, 31 liraya kuşbaşı et satacağını duyurdu.

MARDİN'DE BİR ALİ KOÇ

mardinde-bir-ali-koc Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Koç, "Amacımız, ülke bayrağını yurt dışında daha iyi temsil etmek, daha üst ve nitelikli ürünler geliştirip Türk

Irak Boru hattında çok önemli gelişme

irak-boru-hattinda-cok-onemli-gelisme Irak'ın, Türkiye ile petrol akışını sağlayacak boru hattı için onarım çalışmalarını başlattığı bildirildi.

ABD ve Alman şirketlerinden Türkiye'ye AMBARGO!

abd-ve-alman-sirketlerinden-turkiyeye-ambargo Milli Savunma Bakanı Canikli, "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar"

Dünya devi Türkiye Ofisini Kapattı (?)

dunya-devi-turkiye-ofisini-kapatti- ABD’li perakende devi Wal-Mart, İstanbul’daki bölgesel satın alma ofisini kapattı.

Garanti Bankası'nda Önemli Gelişme

garanti-bankasinda-onemli-gelisme Ferit Şahenk, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan ayrıldı, yerine Başkan Vekili Süleyman Sözen atandı.

Fındık fiyatları üreticiyi üzdü, esnafın yüzünü güldürdü

findik-fiyatlari-ureticiyi-uzdu-esnafin-yuzunu-guldurdu Ordu'da fındığın kilo fiyatının serbest piyasada 9 lira olması üreticilerin tepkisini çekerken, fındık toplamak için birçok şehirden memleketlerine gelen üreticiler, esnafın yüzünü güldürdü.

242 bin konut satılamadı; Stok Büyüyor!

242-bin-konut-satilamadi-stok-buyuyor İstanbul, Ankara ve İzmir’de son 3.5 yılda yapımı bitmiş 242 bin adet yeni konut satılacağı günü bekliyor. Stok günden güne büyüyor...

Çiftçilere ödenecek TARIMSAL DESTEKLER belli oldu

ciftcilere-odenecek-tarimsal-destekler-belli-oldu Çiftçi Kayıt Sistemi'ne dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.

Eroğlu Holding Mexx'i Hollandalı RNF'ye sattı

eroglu-holding-mexxi-hollandali-rnfye-satti Eroğlu Holding, 2015 yılında iflasın eşiğindeyken satın aldığı moda devi Mexx'i Hollandalı RNF Holding'e sattı. Satış fiyatı ise açıklanmadı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
6 hit, 5 ziyaretçi, 5 ziyaret
Bu ay:
316 hit, 53 ziyaretçi, 64 ziyaret
Toplam:
111035 hit, 28405 ziyaretçi, 38431 ziyaret