AGD'li üniversitelilerden Kudüs eylemi: Bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz

agdli-universitelilerden-kudus-eylemi-bu-cografyada-amerikan-ussu-gormek-istemiyoruz

Anadolu Gençlik Derneği mensupları, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü Siyonist İsrail Rejimi'nin başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.
12 Aralık 2017 Salı 18:13

 AGD'li İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'e ilişkin küstah kararını protesto ederek intifadaya destek eylemi düzenledi.


Maslak’taki İstanbul Teknik Üniversitesi kampüsügirişinde buluşan Anadolu Gençlik Derneği mensubu öğrenciler, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.


Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İTÜBaşkanı Doğan Özen, “Kadim bir İslam şehri olan, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek ABD’nin bu coğrafyadaki tüm varlığının ve ilişkilerinin ciddi bir biçimde sorgulanacağı yeni bir süreci başlatacaktır. Biz bu coğrafyada Amerikan üssü görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Biz bu coğrafyada Amerikan bayrağı görmek istemiyoruz. Siyonist kukla Trump, kısa sürede nasıl bir yanlışın içinde olduğunun farkına varacaktır. Tüm İslam ülkeleri,ABD ve İsrail’le bir şekilde ilişkide bulunan tüm hükûmetler izledikleri politikaları gözden geçirmek zorunda kalacaklardır” dedi.


Kaynak: Milli Gazete 


Haber okunma sayısı: 642

Haberin etiketleri:

AGD, KUDÜS, DorukTürk Merkez


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ