• DOLAR 3,7713 TL
  • EURO 4,6373 TL
  • Altın 162,5899 TL
yan reklam logo yanı

Hakkımı Helal Etmiyorum!

hakkimi-helal-etmiyorum

Türkiye dün Ermenek'teki maden kazasında hayatını kaybeden Tezcan Gökçe'nin babası Recep Gökçe'nin yırtık lastik ayakkabılarını konuştu.
21 Kasım 2014 Cuma 19:09

İddialara göre Karaman valiliği, Recep dedeye 10 TL tutarında yeni lastik ayakkabı gönderdi.
Bu olayın basına yansımasının ardından 'Devletin gücü 10 TL'lik ayakkabıya mı yetti' şeklinde özellikle sosyal medyada valilik hedef tahtasına haline getirilip günün en çok konuşulan konusu oldu.
Sözcü ve cemaatin yeni gazetesi Millet ise Recep dedeye alınan yeni lastik ayakkabıları bugün manşetlerine taşıyıp, Aksaray Valiliği üzerinden devleti acizlikle suçladı.

LASTİK AYAKKABIYI VALİLİK DEĞİL İMAM KENDİ CEBİNDEN ALMIŞ

Olayın bu şekilde çarpıtılmasının ardından Karaman Valisi Murat Koca, Haber7'ye yaptığı açıklamada 'Özellikle Doğan grubunun ve Hürriyet muhabirlerinin bu olayı nasıl çarpıttığını gördük. Ben onlara hakkımı helal etmiyorum. Basın adına ayıplanacak bir habere imza attılar' diyerek Türkiye'nin konuştuğu Recep dedeye o lastik ayakkabıların nasıl gittiğini anlattı;

'Recep dede ve eşinin yaşlı olmasından dolayı orada onlara ayrı bir ilgi vardı. Biz de valilik olarak ayakkabılarını görüp, kaymakamımıza talimat verdik ve kışlık ayakkabı alınmasını istedik. Kaymakamlığımız Kazancı Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin ayakkabı alınması için talimatını verdi. Kazancı Merkez Mahallesi muhtarı olan ve aynı zamanda ayakkabı satıcısı olan Nurettin Albayrak'tan kışlık deri ayakkabı alınmıştır. Bunun yanındaBucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin, o bölgede yaygın olarak lastik ayakkabı kullanıldığından dolayı kendisi de bir lastik ayakkabı alarak Recep Gökçe'ye hediye etmiş, vatandaşımız Recep Gökçe de alınan bu ayakkabıları kabul ederek, yöre şartları nedeniyle lastik ayakkabıyı giymeyi tercih etmiştir. Valiliğimizin lastik ayakkabı alınması konusunda kesinlikle bir talimatı olmamış, alınan lastik ayakkabı tamamen İmam Hatip'in kendi tasarrufu ile gerçekleşti'

 

 


Haber okunma sayısı: 1120

Haberin etiketleri:

Hakkımı Helal Etmiyorum!


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
14 hit, 6 ziyaretçi, 6 ziyaret
Bu hafta:
116 hit, 34 ziyaretçi, 43 ziyaret
Bu ay:
1370 hit, 401 ziyaretçi, 527 ziyaret
Toplam:
105531 hit, 27050 ziyaretçi, 36647 ziyaret