Karamollaoğlu İran eski Dışişleri Bakanı'nı kabul etti! İki ülkenin işbirliği bölgemiz için önemli

karamollaoglu-iran-eski-disisleri-bakanini-kabul-etti-iki-ulkenin-isbirligi-bolgemiz-icin-onemli

İran İslam Cumhuriyeti eski Dışişleri Bakanı ve eski Ankara Büyükelçisi Manouchehr Mottaki ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iki ülke arasında bir işbirliğinin bölgemiz için iyi sonuçlara vesile olacağını kaydetti.
06 Şubat 2018 Salı 16:26

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İran İslam Cumhuriyeti eski Dışişleri Bakanı ve eski Ankara Büyükelçisi Manouchehr Mottaki ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet karaman, Hasan Bitmez ve Atik Ağdağ’ın da hazır bulunduğu ziyarette iki ülke arasındaki ilişkiler konuşuldu.

 

TÜRKİYE VE İRAN’A ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Karamollaoğlu, son dönemlerde bölgemizde yaşanan gelişmelerde karşısında Türkiye ve İran’a önemli görevler düştüğünü belirtti. Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ve İran, bölgemizde meydana gelen hadiselerden hayırlı bir netice alınması için birlikte işbirliği ve mücadele veriyorlar. İnşallah bu mücadele ve işbirliği hem iki ülke için hem de bölgemiz için iyi sonuçlara vesile olur.”

  
 

İKİ ÜLKENİN YAN YANA GELMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye ve İran arasında önemli bağların olduğuna dikkat çekerek konuşan Mottaki ise, “İran ve Türkiye aynı kaderi paylaşıyor. Bu yüzden her anlamda işbirliği çok önemlidir. Ayrıca büyük kapasitelere sahip İran ve Türkiye’nin yan yana gelmesi çok bölgemiz için önemlidir.” dedi.


Haber okunma sayısı: 695

Haberin etiketleri:

İRAN, TÜRKİYE, İŞBİRLİĞİ, UYUM


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret