Saadet Partisi'den İsrail açıklaması: "İlişkiler kesilmeli"

saadet-partisiden-israil-aciklamasi-iliskiler-kesilmeli--

İİT'nin Kudüs kararı sonrası açıklamada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, İsrail'le bütün ilişkilerin kesilmesi gerektiğini savundu.
15 Aralık 2017 Cuma 12:31

 Partisinin genel merkezinde düzenlenen "Seçime Hazırlık İlçe Toplantıları"nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, aralık ayının yoğun bir ay olduğunu şu anda da Mecliste bütçe görüşmeleri yapıldığını anımsattı.

Karamollaoğlu, "Bütçe maalesef ağırlıklı olarak, borç ve rant üzerine inşa edilmiş gibi gözüküyor. Rakamlar, biraz algı oluşturmaya matuf olarak takdim ediliyor. Hesaplamalar değiştiriliyor. Gerçekte birtakım adımlar atılacağına, atılıyormuş gibi gözükmeyi iktidar tercih ediyor." ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye gelmesinden ve Akkuyu Nükleer Tesisi'nin açılması için çalışmaların başlamasından memnun olduklarını dile getirerek, santralin hızlandırılması gerektiğini söyledi.

İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi'nin önemine değinen ve buna yönelik değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, "ABD'nin Kudüs'ü, İsrail'in başkent ilan etmesinin üzerinden 37 sene sonra kabul etmesi ve bunu deklare etmesi, değişik bir durum. Anlaşılan ABD Başkanı Trump, başı sıkışınca başka hadiselere dikkati çekebilmek ve ortalığı karıştırmak için birtakım girişimlerde bulunuyor." diye konuştu.

"İLİŞKİLER KESİLMELİ"ABD'nin kararının, Türkiye ve İslam ülkeleri üzerinden ciddi etkiler meydana getirdiğini ve bu kararın İslam ülkelerinin Filistin direncine verdikleri destekle ilgili olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "İsrail kurulmasından bu yana, her türlü insan hakları ihlalini yapmayı. Filistin'de devlet politikası haline getirdi." dedi.

İsrail ile tüm askeri, siyasi ve diplomatik ilişkilerin kesilmesi gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özel veya kamu, İsrail ile savunma şirketleri arasındaki iş birliği, teknolojik bilgi paylaşımları ve savunma sanayi alımları durdurulmalıdır. Resmi ve gayriresmi yollardan, İsrail ile yapılan tüm istihbarat paylaşımları sona erdirilmelidir. Bizim altımızı oymak isteyen ülkelerle biz istihbarat paylaşımı yaparsak tam tersi bir durum meydana gelir. Bizim istihbarata neden ihtiyacımız var? İslam ülkeleri deniz ve hava sahalarını İsrail'in gemi ve uçak seyrü seferlerine kapatmalıdır. Bunlar yaptırım ne kadar etkisi olur ayrı bir şey."


Kaynak: Yeniçağ


Haber okunma sayısı: 596Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ