Yıldırım Veda Etti: "Hayat devam ediyor"

yildirim-veda-etti-hayat-devam-ediyor--

Başbakanlık personeline veda ziyaretinde konuşan Başbakan Yıldırım, "Hayat devam ediyor, bir değişim yaşıyoruz. Hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana helal olsun" dedi.
04 Temmuz 2018 Çarşamba 10:37

 Başbakanlık personeli ile buluşma programına katılan Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada bu anın tarihi bir an olduğunu belirterek, "Başbakanlık personeli olarak siz bu ana tanıklık ediyorsunuz. Önümüzdeki haftadan itibaren Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi fiilen devreye girmiş olacak" ifadelerini kullandı. 

Başbakanlık personeline seslenen Yıldırım, "Bütün kadrolarda görev alan herkesi yürekten kutluyorum. Fedakarlık içerisinde güzel işler yaptınız. Gecenizi gündüzünüze kattınız, gece yarılarına kadar bizimle beraber bir oldunuz, çalıştık, evlerinizi, ailelerinizi ihmal ettiniz ve bugünlere geldik. 2 yıla aşkın bir süredir beraberiz. Bu süre içerisinde hayatınız içerisinde çok uzun bir dönem olmayabilir ancak yaşadığımız olaylar bakımından dikkate aldığınızda bizden sonraki kuşaklarda, yakın siyasi tarihimizde üzerinde çok konuşulacak bir 2 yıl olacağından hiç endişem yoktur. Bu zorlu süreci kazasız belasız, herhangi bir sıkıntı olmadan aşmış olmamız şüphesiz sizlerin gösterdiği dayanışma ve samimiyete bağlıdır.

"HAKKINIZI HELAL EDİN"

Burada bizim bu çalışmalarımızda en büyük fedakarlığı yapan ailelerinize, çocuklarınıza teşekkür ediyorum. Hiçbir mesai arkadaşımın hatta hizmet aldığımız şirket elemanlarının endişesi olmasın. Başbakanlığın hükmi şahsiyeti sona ererken hepinizin Başbakanlık bünyesinde değil ama ülkemizin değişik kurumlarında, değişik pozisyonlarda hizmetleriniz, sorumluluklarınız devam edecek. Hayat devam ediyor, bir değişim yaşıyoruz ve bu değişim sonrası bizim de birinci görevimiz bütün arkadaşlarımızın hakkının, hukukunun korunmasıdır. Hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana helal olsun. Türkiye Cumhuriyeti'nin son başbakanı olarak size ve ailenize sağlıklı bereketli ömürler diliyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Kaynak: Yeniçağ

 


Haber okunma sayısı: 387Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
32 hit, 6 ziyaretçi, 6 ziyaret
Bu ay:
379 hit, 71 ziyaretçi, 84 ziyaret
Toplam:
111098 hit, 28423 ziyaretçi, 38451 ziyaret