Karamollaoğlu: Yunanistan bu cesareti nereden buldu?

karamollaoglu-yunanistan-bu-cesareti-nereden-buldu

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Yunanistan'la yaşanan krize değindi. Yunanistan'ın bu cesareti nereden aldığını sorgulayan Karamollaoğlu, hükümete seslenerek "yapılacak işler bellidir" dedi.
05 Temmuz 2017 Çarşamba 22:39

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Yunanistan'la yaşanan kriz ve Kıbrıs'la ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, İsviçre'de devam eden Kıbrıs müzakerelerine de değinerek, Türkiye'nin güvenliği açısından Halep, Musul ve El Bab'tan çok daha önemli olan Kıbrıs'ın doğu Akdeniz'deki konumuyla barışın ve savaşın belirleyicisi olduğunu söyledi.

Ege Denizi'nde seyir halindeyken Yunanistan'a bağlı askeri botlardan Türk bandıralı ticari gemiye ateş açılmasına ilişkin de değerlendirmede bulunan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Yunanistan bu cesareti nereden buldu? Nasıl oluyor da bu kadar pervasızlaşıyor? Anlamak mümkün değil. Bu yüzden yapılacak işler bellidir. Türkiye adadan asker çekmek bir yana askeri varlığını daha da güçlendirmelidir. Bölgedeki sıcak gelişmeler ve adanın stratejik önemi de dikkate alınarak mutlaka bir hava üssü kurulmalıdır. Uçak gemisinden çok daha ucuza mal olur ve Türkiye'ye karşı bir hamle yapmak isteyenler için de çok daha caydırıcı ve etkileyici olur. Türkiye Cumhuriyeti, KKTC'nin başta kardeş ve dost ülkeler olmak üzere bütün ülkeler tarafından tanınması için diplomatik bir atağa geçmelidir." 

Kaynak: Yeniçağ

 


Haber okunma sayısı: 937Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
14 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
324 hit, 55 ziyaretçi, 66 ziyaret
Toplam:
111043 hit, 28407 ziyaretçi, 38433 ziyaret