Rum halkı Türklere karşı

rum-halki-turklere-karsi

İşgal altındaki Güney Kıbrıs’ta yapılan bir ankette Rum halkı, “Akdeniz’deki doğalgazdan elde edilecek gelirden Türklere pay verilmeli mi?” sorusu yöneltildi. Rumların yüzde 82’sinin yanıtı “hayır” oldu. Rumlar adanın petrolünde Türklerin hakkı olmadığını savunuyor! Halkın çoğu ise İsrail ile işbirliği yapılmasını istiyor.
31 Temmuz 2017 Pazartesi 12:47

 Güney Kıbrıs’ta yapılan bir anket Rumların yüzde 82’sinin doğalgazdan elde edilecek gelirden Kıbrıslı Türklere pay verilmesine karşı olduğunu ortaya koydu. Anket aynı zamanda Rumların büyük çoğunluğunun, tek yanlı yürütülen doğalgaz çalışmalarında elde edilecek rezervlerde Kıbrıslı Türklerin de hakkı bulunduğu yönündeki tezleri reddediyor.
 

25-26 Temmuz’da 18 yaş ve üzeri 500 kadın ve erkek arasında yapılan doğalgaz ile ilgili anketten; Rumların yüzde 82’sinin, edinilecek gelirden Kıbrıslı Türklere pay verilmemesi gerektiğine inandığı ortaya çıktı. Medya ise anketten çıkan sonuçları “İyimserlik Havası Esiyor” (!) başlığıyla aktardı.

 

“Nihayetinde Kıbrıslı Türklere doğalgaz gelirlerinden payları verilecekse, bu ne zaman verilmeli” sorusuna karşı ise, katılımcıların yüzde 84’ü “Kıbrıs sorununun çözümünden sonra”, yüzde 10’u “çözüme yakın olunduğunda” verilmesi, sadece yüzde 6’sı “gelir elde edildiği anda verilmesi gerektiği” görüşünü ortaya koydu. 

RUMLAR İSRAİL’İ İSTİYOR

“Hidrokarbonlarla ilgili gelecekte Yunanistan’la mı, İsrail’le mi, Lübnan’la mı, Mısır’la mı işbirliği anlaşması imzalanması gerektiği” sorusu üzerine, katılımcıların yüzde 49’u İsrail, yüzde 34’ü Yunanistan, yüzde 11’i Mısır ve yüzde 6’sı Lübnan dedi.Kaynak: Milli Gazete


Haber okunma sayısı: 1575

Haberin etiketleri:

GKRY, KKTC, Doğalgaz


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
14 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
324 hit, 55 ziyaretçi, 66 ziyaret
Toplam:
111043 hit, 28407 ziyaretçi, 38433 ziyaret