• DOLAR 3,7602 TL
  • EURO 4,6704 TL
  • Altın 162,7822 TL
yan reklam logo yanı

İKİNCİ SANCAK

Kıbrıs Masası tekrar kuruluyor

kibris-masasi-tekrar-kuruluyor KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis 4 Haziran’da New York’ta BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yemekli toplantıda bir araya gelecek.

Bakan Çavuşoğlu, KKTC’li mevkidaşı ile bir araya geldi

bakan-cavusoglu-kktcli-mevkidasi-ile-bir-araya-geldi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile de bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu Basın Açıklaması yaptı!

ekrem-imamoglu-basin-aciklamasi-yapti Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "CHP'li belediye Türk Katili heykeli dikti" şeklinde yansıtılan haberlere yanıt verdi.

Rumların şartı bitmiyor

rumlarin-sarti-bitmiyor Cumhurbaşkanı Akıncı, yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs müzakereleri kapsamındaki son liderler görüşmesinde Rum lider Nikos Anastasiadis’in “çok olumlu ve yapıcı önerilerde bulunduğunu ve bunu

Mehmetçiğin tarih yazdığı yer otel mi olacak?

mehmetcigin-tarih-yazdigi-yer-otel-mi-olacak Kıbrıs Barış Harekatı'nda amfibi birliklerin adaya ilk kez ayak bastığı ve ilk şehitlerin verildiği Yavuz Çıkarma Plajı, KKTC bakanlar kurulu kararıyla, otel yapılmak üzere özel bir şirkete kiralandı.

KKTC BAŞBAKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN; " EN BÜYÜK TEMENNİM HİÇBİR ÇOCUĞUN SAVAŞI VE SAVAŞIN GETIRDİĞİ ACILARI ASLA YAŞAMAMASI"

kktc-basbakani-huseyin-ozgurgun--en-buyuk-temennim-hicbir-cocugun-savasi-ve-savasin-getirdigi-acilari-asla-yasamamasi “EN BÜYÜK TEMENNİM HİÇBİR ÇOCUĞUN SAVAŞI VE SAVAŞIN GETİRDİĞİ ACILARI ASLA YAŞAMAMASI” “ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI… ÇOCUKLAR İÇİN DE ONURLU BİR BAYRAM”

BAŞBAKAN HÜSEYIN ÖZGÜRGÜN, İSLAM KONFERANSI DIYALOG VE İŞBIRLIĞI GENÇLIK FORMU HEYETINI KABUL ETTI

basbakan-huseyin-ozgurgun-islam-konferansi-diyalog-ve-isbirligi-genclik-formu-heyetini-kabul-etti Başbakan Hüseyin Özgürgün, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Formu Başkanı Elshad İskandarov ve Genel Direktör Elmanddin Mehdiyev’i Meclis’te kabul ederek görüştü. Kabulde, Milli Eğitim ve

Özgürgün: "Kıbrıslı diye bir şey yoktur, Türkler ve Yunanlılar vardır"

ozgurgun-kibrisli-diye-bir-sey-yoktur-turkler-ve-yunanlilar-vardir “Kıbrıslı diye bir şey yoktur. Yunanlılar vardır, Türkler vardır. Kıbrıs’ta mesele budur” diyen Başbakan Özgürgün, Rumların Yunan bayrağı altında mücadele verdiğini anlattı.

‘Enosis’i bırak

enosisi-birak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum tarafında “Enosis (Kıbrıs’ın Yunanistan tarafından ilhakı) referandumu, yıl dönümünün okullarda kutlanması” kararı

Kıbrıs bugün varsa Erbakan’a borçluyuz!

kibris-bugun-varsa-erbakana-borcluyuz ESAM, Kıbrıs Müzakereleri ve Barış Harekâtı’nı masaya yatırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: “Müzakere sürecinin en son aşamasındayız"

kktc-cumhurbaskani-akinci-muzakere-surecinin-en-son-asamasindayiz KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, müzakerelerde açıkta kalan konularda yol alınamamasının temel nedeninin, Rum tarafının, federasyonun bir eşitlik içerdiğini, azınlıktan çoğunluktan söz

Özdağ'dan çarpıcı KIBRIS iddiası

ozdagdan-carpici-kibris-iddiasi MHP Genel Başkan adayı Özdağ, referandumdan 'evet' çıkması halinde Kıbrıs'ın yıkılacağını iddia etti.

"TEPKİMİZ AZ BİLE OLDU!"

tepkimiz-az-bile-oldu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bugünkü liderler görüşmesi sonrası basına yaşananlarla ilgili açıklamada bulunarak, soruları yanıtladı.

Kıbrıs müzakereleri: 'Türk tarafına yüzde 29 civarında toprak'

kibris-muzakereleri-turk-tarafina-yuzde-29-civarinda-toprak Kuzey Kıbrıs lideri Mustafa Akıncı, Kıbrıs müzakerelerin geldiği son noktayla ilgili bir açıklama yaparak, çözümün toprak iadesine bağlı olduğunu söyledi.

Türkiye Deniz Kuvvetleri'nden hibe bot

turkiye-deniz-kuvvetlerinden-hibe-bot Türkiye Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına Hibe Edilen KKTCSG-301 ve KKTCSG-303 botları teslim edildi.

Mücahit Komutanları Derneği, Onur Madalyası Ve Beratı Takdim Edecek

mucahit-komutanlari-dernegi-onur-madalyasi-ve-berati-takdim-edecek Mücahit Komutanları Derneği, Kıbrıs Türkü’nün Varoluş ve Özgürlük Mücadelesinde Mağusa Sancağı’nda Mücahit Komutanı olarak görev yapmış ve ebediyete intikal etmiş kişilerin ailelerine Onur

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bekası ile ilgili tüm gelişmeleri yakınen takip ediyoruz

kuzey-kibris-turk-cumhuriyetinin-bekasi-ile-ilgili-tum-gelismeleri-yakinen-takip-ediyoruz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bekası ile ilgili tüm gelişmeleri yakınen takip ediyoruz.

15’inci Zeytin Festivali, dün akşam başladı

15inci-zeytin-festivali-dun-aksam-basladi Festival, Girne Kent merkezinde gerçekleştirilen kortejin ardından Zeytinlik Köy Meydanı’nda yapılan törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı AKINCI: “Türkiye ile İsrail ve Rusya ilişkilerinin normalleşmesi, Kıbrıs ve bölgemiz için önemlidir”

cumhurbaskani-akinci-turkiye-ile-israil-ve-rusya-iliskilerinin-normallesmesi-kibris-ve-bolgemiz-icin-onemlidir Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye ile İsrail ve Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecini değerlendirdi. Akıncı, "Türkiye’nin İsrail ile ilişkilerinin normalleşmesini ve Rusya ile benzer

ADAYI İNGİLİZLER BÖLDÜ

adayi-ingilizler-boldu KIBRIS TÜRKİYE TARAFINDAN DEĞİL, İNGİLİZLER TARAFINDAN BÖLÜNDÜ.