İKİNCİ SANCAK

Akıncı: KKTC, Türkiye’nin güvencesini şart görüyor

akinci-kktc-turkiyenin-guvencesini-sart-goruyor Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk halkının büyük çoğunluğunun Türkiye’nin güvencesini şart gördüğünü söyledi.

“GARANTİLER ASLA KALDIRILAMAZ”

garantiler-asla-kaldirilamaz- Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Kıbrıs görüşmelerinde “çözüm, hemen çözüm ve barış” dendiğini, ancak Türk askeri burada olduğu sürece barış, huzur ve güvenin devam edeceğini belirterek,

Yunanistan, GKRY ve İsrail'den Selanik'te üçlü zirve

yunanistan-gkry-ve-israilden-selanikte-uclu-zirve Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve İsrail arasında düzenlenen 3. Yüksek Düzeyli İşbirliği Zirvesi Selanik şehrinde gerçekleşti.

"BU TOPRAKLARA SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCU OLMAK ZORUNDADIR”

-bu-topraklara-sahip-cikmak-boynumuzun-borcu-olmak-zorundadir KKTC Başbakanı ÖZGÜRGÜN: "BU TOPRAKLARA SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCU OLMAK ZORUNDADIR”

Kıbrıs Masası tekrar kuruluyor

kibris-masasi-tekrar-kuruluyor KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis 4 Haziran’da New York’ta BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yemekli toplantıda bir araya gelecek.

Bakan Çavuşoğlu, KKTC’li mevkidaşı ile bir araya geldi

bakan-cavusoglu-kktcli-mevkidasi-ile-bir-araya-geldi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile de bir araya geldi.

Ekrem İmamoğlu Basın Açıklaması yaptı!

ekrem-imamoglu-basin-aciklamasi-yapti Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "CHP'li belediye Türk Katili heykeli dikti" şeklinde yansıtılan haberlere yanıt verdi.

Rumların şartı bitmiyor

rumlarin-sarti-bitmiyor Cumhurbaşkanı Akıncı, yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs müzakereleri kapsamındaki son liderler görüşmesinde Rum lider Nikos Anastasiadis’in “çok olumlu ve yapıcı önerilerde bulunduğunu ve bunu

Mehmetçiğin tarih yazdığı yer otel mi olacak?

mehmetcigin-tarih-yazdigi-yer-otel-mi-olacak Kıbrıs Barış Harekatı'nda amfibi birliklerin adaya ilk kez ayak bastığı ve ilk şehitlerin verildiği Yavuz Çıkarma Plajı, KKTC bakanlar kurulu kararıyla, otel yapılmak üzere özel bir şirkete kiralandı.

KKTC BAŞBAKANI HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN; " EN BÜYÜK TEMENNİM HİÇBİR ÇOCUĞUN SAVAŞI VE SAVAŞIN GETIRDİĞİ ACILARI ASLA YAŞAMAMASI"

kktc-basbakani-huseyin-ozgurgun--en-buyuk-temennim-hicbir-cocugun-savasi-ve-savasin-getirdigi-acilari-asla-yasamamasi “EN BÜYÜK TEMENNİM HİÇBİR ÇOCUĞUN SAVAŞI VE SAVAŞIN GETİRDİĞİ ACILARI ASLA YAŞAMAMASI” “ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI… ÇOCUKLAR İÇİN DE ONURLU BİR BAYRAM”

BAŞBAKAN HÜSEYIN ÖZGÜRGÜN, İSLAM KONFERANSI DIYALOG VE İŞBIRLIĞI GENÇLIK FORMU HEYETINI KABUL ETTI

basbakan-huseyin-ozgurgun-islam-konferansi-diyalog-ve-isbirligi-genclik-formu-heyetini-kabul-etti Başbakan Hüseyin Özgürgün, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Formu Başkanı Elshad İskandarov ve Genel Direktör Elmanddin Mehdiyev’i Meclis’te kabul ederek görüştü. Kabulde, Milli Eğitim ve

Özgürgün: "Kıbrıslı diye bir şey yoktur, Türkler ve Yunanlılar vardır"

ozgurgun-kibrisli-diye-bir-sey-yoktur-turkler-ve-yunanlilar-vardir “Kıbrıslı diye bir şey yoktur. Yunanlılar vardır, Türkler vardır. Kıbrıs’ta mesele budur” diyen Başbakan Özgürgün, Rumların Yunan bayrağı altında mücadele verdiğini anlattı.

‘Enosis’i bırak

enosisi-birak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum tarafında “Enosis (Kıbrıs’ın Yunanistan tarafından ilhakı) referandumu, yıl dönümünün okullarda kutlanması” kararı

Kıbrıs bugün varsa Erbakan’a borçluyuz!

kibris-bugun-varsa-erbakana-borcluyuz ESAM, Kıbrıs Müzakereleri ve Barış Harekâtı’nı masaya yatırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: “Müzakere sürecinin en son aşamasındayız"

kktc-cumhurbaskani-akinci-muzakere-surecinin-en-son-asamasindayiz KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, müzakerelerde açıkta kalan konularda yol alınamamasının temel nedeninin, Rum tarafının, federasyonun bir eşitlik içerdiğini, azınlıktan çoğunluktan söz

Özdağ'dan çarpıcı KIBRIS iddiası

ozdagdan-carpici-kibris-iddiasi MHP Genel Başkan adayı Özdağ, referandumdan 'evet' çıkması halinde Kıbrıs'ın yıkılacağını iddia etti.

"TEPKİMİZ AZ BİLE OLDU!"

tepkimiz-az-bile-oldu Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bugünkü liderler görüşmesi sonrası basına yaşananlarla ilgili açıklamada bulunarak, soruları yanıtladı.

Kıbrıs müzakereleri: 'Türk tarafına yüzde 29 civarında toprak'

kibris-muzakereleri-turk-tarafina-yuzde-29-civarinda-toprak Kuzey Kıbrıs lideri Mustafa Akıncı, Kıbrıs müzakerelerin geldiği son noktayla ilgili bir açıklama yaparak, çözümün toprak iadesine bağlı olduğunu söyledi.

Türkiye Deniz Kuvvetleri'nden hibe bot

turkiye-deniz-kuvvetlerinden-hibe-bot Türkiye Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına Hibe Edilen KKTCSG-301 ve KKTCSG-303 botları teslim edildi.

Mücahit Komutanları Derneği, Onur Madalyası Ve Beratı Takdim Edecek

mucahit-komutanlari-dernegi-onur-madalyasi-ve-berati-takdim-edecek Mücahit Komutanları Derneği, Kıbrıs Türkü’nün Varoluş ve Özgürlük Mücadelesinde Mağusa Sancağı’nda Mücahit Komutanı olarak görev yapmış ve ebediyete intikal etmiş kişilerin ailelerine Onur

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
14 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
324 hit, 55 ziyaretçi, 66 ziyaret
Toplam:
111043 hit, 28407 ziyaretçi, 38433 ziyaret