Türkiye, Kıbrıs’a hava üssü kurmalı

turkiye-kibrisa-hava-ussu-kurmali

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kıbrıs konferansını eleştirdi. Yazılı bir açıklama yapan Karamollaoğlu, “Kıbrıs’tan asker çekmek bir yana, Türkiye bölgedeki sıcak gelişmeleri ve adanın stratejik önemini dikkate alarak, KKTC’deki askeri varlığını güçlendirmeli, hatta adada bir hava üssü kurmalıdır. Çünkü Türkiye’nin güvenliği Kıbrıs’tan başlar” dedi.
01 Temmuz 2017 Cumartesi 01:20

 

“Barış Harekâtı’nın yıldönümü milli bayram ilan edilmeli”

Karamollaoğlu, Kıbrıs açıklamasında şu değerlendirmeyi yaptı: “KKTC, Türkiye’nin milli davası, adadaki askeri varlığı ise kırmızı çizgisidir. Türkiye’nin Kıbrıs diye bir sorunu yoktur. Var olan sorunlar 1974 Barış Harekâtı’yla sona erdirilmiş adada barış, güvenlik ve huzur ortamı sağlanmıştır. Şehit kanları ile sulanmış topraklar hiçbir şekilde pazarlık konusu edilemez, edilmemelidir. Hayali bir AB macerası uğruna böylesine stratejik bir adayı pazarlık konusu haline getirmek, en basit ifadesiyle, abesle iştigaldir. Hükümetin bu tarihi bilinç ve şuurla hareket etmesi gerekmektedir.  Kıbrıs’tan asker çekmek ile asker azaltmak aynı anlama gelir. Türkiye bu konuda ne kadar geri adım atarsa bundan sonra vermek zorunda kalacağı tavizler de o kadar büyük olacaktır.

 

Saadet Partisi olarak 2 teklifte bulunmak istiyoruz:

1- Adadan asker çekmek bir yana Türkiye, bölgedeki sıcak gelişmeleri dikkate alarak, Kuzey Kıbrıs’ta bir hava üssü kurmalıdır. 

2- İkinci teklifimiz ise adada huzur ve güvenlik ortamının hâkim olmasını sağlayan 1974 Barış Harekâtı nedeniyle 20 Temmuz günü ‘Milli Bayram’ ilan edilmelidir.” 


Haber okunma sayısı: 826Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
14 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
324 hit, 55 ziyaretçi, 66 ziyaret
Toplam:
111043 hit, 28407 ziyaretçi, 38433 ziyaret