15 milyon harcanıp kilise ihya edildi

15-milyon-harcanip-kilise-ihya-edildi

Bütçesinin büyük bir bölümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce karşılanan ve 15 milyon liranın üzerinde bir maliyetle restore edilen Sveti Stefan Kilisesi dün törenle açıldı.
08 Ocak 2018 Pazartesi 12:45

İstanbul İl Özel İdaresinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bütçesinin büyük bir bölümünü karşıladığı ve 15 milyon liranın üzerinde bir maliyetle restore edilen Sveti Stefan Kilisesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.
Kilise açılışına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı BoykoBorisov ve Bulgar heyetinin katılımıyla gerçekleşti. Cemaati olmayan Sveti Stefan Kilisesi’nin açılışında konuşan Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Demir Kilise’nin açılışı için bir araya gelindiğini belirterek, bu vesileyle Türkiye’de bulunan Bulgaristan Başbakanı BoykoBorisov ve heyetine teşekkür etti. Bulgaristan’ın bu dönem farklı bir konumunun da olduğunu, Avrupa Birliği Dönem Başkanlığının Bulgaristan’da olduğunu anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:
Böyle bir dönemde bu açılışın yapılıyor olmasını uluslararası topluma verilmiş çok önemli bir mesaj olarak değerlendiriyorum. İstanbul buradaki özellikle şu fotoğrafla, farklı din ve kültürlerin bir arada barış içinde yaşadığı şehir olma vasfını bir kez daha tüm dünyaya özellikle göstermiştir.Haber okunma sayısı: 463

Haberin etiketleri:

Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret