Saadet Lideri Karamollaoğlu: O babayiğit Saadet Partisi’dir

saadet-lideri-karamollaoglu-o-babayigit-saadet-partisidir

Saadet Lideri Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin sadece yerli otomobilde değil her alanda babayiğitlere ihtiyacı olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Bize ülkeyi faiz batağından kurtaracak. Havuz sistemini kuracak, yolsuzluk ve israfı bütünü ile önleyerek, denk bütçe yapacak bir babayiğit de lazım. Hiç şüpheniz olmasın ki, O babayiğit Saadet Partisi’dir” dedi.
09 Kasım 2017 Perşembe 22:06

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasına Hakkari Şemdinli’deki 8 ve Diyarbakır’daki 1 şehidi hatırlatarak başlayan Karamollaoğlu, ezan, vatan ve bayrak için şehit düşen bütün evlatlarını bir kez daha rahmetle andı. Türkiye olarak zor bir dönemden geçtiğimizi hatırlatan Karamollaoğlu, terörün hiçbir zaman karanlık hedefine ulaşamayacağını belirtti. İktidara seslenen Karamollaoğlu, sadece silahla ve çetele tutarak terörü ortadan kaldırmak mümkün değil, terörü destekleyen ülkeler bu coğrafyadan adam devşiremezlerse gider, dünyanın öbür tarafından terörist toplar getirirler. Ekonomik, psikolojik ve sosyolojik olarak terörü bitirmek lazım” dedi.

 

UMARIZ ARKASINDA ABD VE İSRAİL OLMASIN!

 

Suudi Arabistan’da prenslere ve bakanlara yapılan göz altıları da değerlendiren Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Yaşananların, yolsuzlukla mücadele için yapıldığını söyleyen de var. Bunun başka gerekçeleri olduğunu iddia eden de. Gerçeği elbette zaman gösterecek. Umarız ki bu operasyonların arkasında ABD ve İsrail olmasın. Umarız ki bu gelişmeler Büyük Ortadoğu Projesi’ne değil İslam dünyasına hizmet etsin. Biz, dost ve kardeş bir ülke olarak Suudi Arabistan’ın bu süreci sağ salim atlatmasını diliyoruz. Suudi Arabistan’daki gelişmelerin hem Suud halkına, hem de İslam dünyasına huzur ve istikrar getirmesini temenni ediyoruz.” 

TELAFİSİ İMKÂNSIZ ZARARLAR VERİR

 

Suudi Arabistan ve İran arasındaki savaş çağrısına varan tehditlerle ilgili konuşan Karamollaoğlu, öfke ve nefretle hareket etmenin sadece iki ülkeye değil, İslam coğrafyasına da telafisi imkânsız zararlar vereceğine vurgu yaptı. Atılacak yanlış bir adımın Müslümanların değil, Batı ve Siyonizm’in karanlık emellerine hizmet edeceğine dikkat çeken Karamollaoğlu, savaşı başlatmanın kolay, bitirmenin ise zor olduğunu ifade ederek, gerilimin bir an önce düşürülmesi gerektiği çağrısı yaptı.

 

MAVİ MARMARA’YI UNUTTURDUKLARI GİBİ GÖRMEZDEN GELDİLER!

 

İslam âlemini bölüp parçalamak ve İsrail’i kurulması amacıyla 1917 yılında yayınlanan Balfour Deklarasyonu’nun 100’inci yılı kutlamalarına değinen Karamollaoğlu, bütün İslam âleminin deklarasyonun haksızlığını, adaletsizliğini ve sebep olduğu katliamları telin ettiğini ancak AK Parti Hükümeti’nden ses çıkmadığını kaydetti. İktidarın Mavi Marmara katliamını unutturmaya çalıştıkları gibi Balfour Deklarasyonu’nu sanki olmamış gibi gündemlerine alamadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Hâlbuki bölgemizde bugün yaşanan, Büyük İsrail Projesi’nin bir merhalesi olan Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Onun temeli de BalfourDeklerasyonu ile atılmıştır. Bu gerçeği görmeden bölgemizde, hatta bütün dünyada meydana gelen hadiseleri doğru yorumlamak mümkün değildir” diye konuştu.

 

DEVRİM 129 GÜNDE ÜRETİLDİ, İKTİDAR 15 YILDIR ÜRETECEK!

 

Yerli otomobil tartışmalarıyla ilgili 1960 yılında bir babayiğidin Türkiye’nin kendi otomobilini motoruyla birlikte üretebileceği fikrini gündeme getirerek, mücadelesini verdiği hatırlatan Karamollaoğlu, “4 tane Devrim otomobili motoruyla her şeyiyle sıfırdan 129 günde üretildi. Bu iktidar 15 yıldır yerli otomobil üretecek. ‘Yerli otomobilimiz yollarda’ , ’Milli Uçağımız semalarda’ diye en az 3 seçim geçirdi. İnsan ister istemez bu da acaba bir seçim propagandası mı demekten kendini alamıyor. Biz her şeye rağmen iyi niyetimizi korumak istiyoruz. İnşallah bu da daha öncekiler gibi seçim yatırımı değildir. Unutmayalım ki, motor önemli ama araba sadece motordan ibaret değil” şeklinde konuştu.

 

 

 

BİZE HER ALANDA BABAYİĞİTLER LAZIM

 

“Türkiye’nin sadece yerli otomobil konusunda değil her alanda bir babayiğide ihtiyacı var” diyen Karamollaoğlu, Türkiye’nin istifa eden belediye başkanlarını konuştuğunu ama belediyelerin borçlarını ve faize ödedikleri paraları konuşmadığına dikkat çekti. Sayıştay raporlarına göre 2016 yılında sadece belediyelerin faize ödediği paranın 3 Milyar TL olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Ankara Belediyesi bir yılda 174 milyon, Bursa 170 milyon, İstanbul 91 milyon TL faiz ödemiş. Genel bütçeden faize ödenen para ise 57,5 milyar lira. Bu rakam 2018’de 71,7 Milyar TL’ye, 2019’da 85 Milyar TL’ye, 2020 de ise 96 Milyar TL’ye çıkacak. Bu rakamlar hükümetin bütçe raporunda var. Bize ülkeyi faiz batağından kurtaracak bir babayiğit de lazım. Havuz sistemini kuracak, yolsuzluk ve israfı bütünü ile önleyerek, denk bütçe yapacak bir baba yiğit de lazım. Hiç şüpheniz olmasın ki, O Baba yiğit Saadet Partisi’dir” dedi.

 

BARAJ TAMAMEN KALKMALI

 

Bir basın mensubunun MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ‘Seçim Barajı yüzde 5 ya da 7’ye düşürülmeli’ sözlerini hatırlatması üzerine Karamollaoğlu, “Bize göre seçim barajı tamamen ortadan kalkmalı. Yüzde 1 alan da Meclise girmeli. Seçim barajı istikrar için vardı. Ama temsiliyette adalet daha önemlidir” cevabını verdi.


Kaynak: Milli Gazete


 


Haber okunma sayısı: 621Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ