SAMUR; Umarım Milli Gazete'de yapılan bu haber bireyseldir

samur-umarim-milli-gazetede-yapilan-bu-haber-bireyseldir

Dün, yani yılın son günü saat 15:30 da Milli Gazete'de ele alınan bir konuyu görünce haberin içeriğinin doğruluğunu teyid etmek amacı ile İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ethem Baykal ile temas kurdum.
01 Ocak 2018 Pazartesi 14:06

 Dün, yani yılın son günü saat 15:30 da Milli Gazete'de ele alınan bir konuyu görünce haberin içeriğinin doğruluğunu teyid etmek amacı ile İYİ Parti  Kurucular Kurulu Üyesi Ethem Baykal ile temas kurdum. Teamüllere uyan, Parti disiplini ve hiyerarşisine önem vermesi ile bilinen

Baykal'a Milli Gazete'de çıkan İYİ Parti haberini görüp görmediğini sorduktan sonra içerik hakkında bilgi vererek, haber içeriğinin doğruluğunun teyidini rica ettim. 

Beş dakika içinde bana döndü. 

Tarih tarih konuya açıklama getirdi. Kanuni mevzuata göre İYİ Parti'nin tüm yasal koşalları yerine getirdiğini ve 15 Ocak'ta vurgulanan 41 İl bazında yapılanmayı ise fazlası ile geçiyor olduklarını dile getirdi. Özetle 

"İYİ Parti seçimlere gümbür gümbür giriyor" dedi.Ve aynı akşam saat 11:00'da İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray konu ile ilgili açıklama yaptı:


Çıray’ın konuya ilişkin yaptığı açıklaması şöyle:

"İYİ Parti, 1. Olağan Kurultayı öncesi YSK'dan seçmen kütüklerini talep etmiştir.

YSK cevaben, seçmen kütüklerinin seçime katılma hakkı kazanmamız halinde verilebileceğini bildirmiştir.

Yasal olarak bir partinin seçime girebilme yeterliliği kazanabilmesi için 1. Olağan Kurultay'ını yapmış olması ve 41 il ile bu illerin merkez ilçesi dahil 1/3 ünde teşkilatlanması gerekmektedir.

Teşkilatlanmanın tamamlanma şekli ise; kuruluşu gerçekleştirilen yeterli sayıdaki ilçenin kuruluş bildirgesini bağlı bulunduğu ilçe dernekler masasına teslim edilmesidir.

@iyiparti, 10.12.2017 tarihinde, 1. Olağan Kurultayını yapmış ve Kurultay 12.12.2017 tarihinde kesinleşmiştir.

Ayrıca 41'den fazla ilde ve merkez ilçeler dahil 1/3 ilçede teşkilatlanmayı tamamlamış olup, 6 aylık bekleme süresi sonunda seçime girebilme hakkı kazanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz." 


Bugün de  saat 13:00'da önce Yeniçağ Gazetesi'nde haber olarak çıktı ardından CNN TÜRK haber yaptı.


Gelelim benim asıl takıldığım konuya.

Bildiğim kadarı ile "Hayır Bloku" kapsamında ilk teşekkür ziyareti Sn. Akşener tarafından Saadet Partisi'ne yapıldı. Ve sonrasında sadece nezaketen değil kamuoyunun ve tabanların da hissedebileceği şekilde Temel Karamollaoğlu'nun söylemleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Memleket Meseleleri noktasında birbirine yakın söylemler olduğu gözlemlendi ve hala süre geliyor. 

Hal böyle iken Saadet Partisi'nin yayın organı olan Milli Gazete'de dün 

"YSK’dan İyi Parti’ye kötü haber!" başlıklı Bünyamin Güler imzalı haberin yayınlanması bana tuhaf geldi. Genel Yayın Yönetmeni ve/veya Sorumlu Yazı İşleri Müdürü bu haberi atladı mı? İçeriği ve doğruluğu irdelenmedi mi?

"Saadet Partisi üzerinde oynanan; mevcut gücü, bütünlüğü bölme, 

bunun için de Erbakan Vakfı'nın Ocak sonu gibi alternatif partileşme süreci acaba Milli Gazete içine de nufus mu etti?" sorusunu ister istemez kendime sordum. Ve üzüldüm.

Çünkü daha bir kaç gün önce davetli olarak katıldığım Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Yerel Medya Buluşması etkinliğinde İl Başkanı Sn. 

Dr. Abdullah Sevim beye tam da bu konu üzerine "Neden Saadet Partisi bir Kaptan olarak Merkez'de olmaz, bütünleştirici olmaz?" diye sormuştum.Umarım Milli Gazete'de yapılan bu haber bireyseldir. Çünkü ülkenin Saadet Partisi'ne de İYİ parti'ye de ihtiyacı var. Bölmeden, bölünmeden.


Sabih Samur, 1 Ocak 2018 TÜRKİYEHaber okunma sayısı: 515Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
40 hit, 17 ziyaretçi, 21 ziyaret
Bu ay:
387 hit, 144 ziyaretçi, 188 ziyaret
Toplam:
110024 hit, 28196 ziyaretçi, 38171 ziyaret