Süleyman Soylu'ya çok sert sözler: PKK'ya hizmet ediyor, kullanılıyor

suleyman-soyluya-cok-sert-sozler-pkkya-hizmet-ediyor-kullaniliyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çok sert sözlerle yüklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu söylem PKK'ya hizmet söylemidir. 35 yıldır PKK'nın ayrıştıramadığı, bölemediği bir toplumu Soylu bölmek, ayrıştırmak istiyor. Açıkça Soylu, PKK'ya hizmet ediyor. Soylu kullanılıyor" dedi.
30 Haziran 2018 Cumartesi 20:18

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'lilerin şehit cenazelerinde protokole alınmaması yönünde talimat verdiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik çok sert bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu, Bakan Soylu'nun "Valilere talimat verdim. CHP'lileri şehit cenazelerinde protokole almayacaklar" şeklindeki açıklamasına ilişkin olarak "35 yıldır PKK'nın ayrıştıramadığı, bölemediği bir toplumu Soylu bölmek, ayrıştırmak istiyor. Açıkça Soylu, PKK'ya hizmet ediyor. Soylu kullanılıyor" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'ten İklim Öngel'in haberine göre, 4 Haziran seçimlerinin ardından kendisini izleyen gazetecileri makamında kabul eden Kılıçdaroğlu'na "Soylu'nun çağrısı için ne düşünüyorsunuz?" sorusu yöneltildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin olarak şu sözleri sarf etti:

"Soylu'yu çok ciddiye almıyoruz, ciddiye alınacak bir Bakan değil zaten. Güvenliği sağlaması gereken bir Bakan'ın kışkırtıcılık yapması başlı başına bir felaket. Asıl üzerinde durulması gereken nokta o. İki; Süleyman Soylu bunu kendisi mi söyledi yoksa Soylu'ya birileri mi söyletti? Birileri Soylu'ya söylettiyse, bu bir kaos planının Türkiye'de bir iç çatışma planının ilk adımıdır. Bu hem FETÖ'ye hem PKK'ya yarar. Bu söylem PKK'ya hizmet söylemidir. 35 yıldır PKK'nın ayrıştıramadığı, bölemediği bir toplumu Soylu bölmek, ayrıştırmak istiyor. Açıkça Soylu, PKK'ya hizmet ediyor. Soylu kullanılıyor. Geçmiş siyasal birikimine bakınca kullanılmaya müsait bir kişi. Çıkar peşinde koşan bir isim. Bu söylemle kendisine yeni bir alan açabilir mi arayışında olan bir isim. Dolayısıyla Soylu'nun değil ama Soylu'ya bu cümleleri kurdurtan kimdir, asıl onun üzerinde durmak gerekiyor.


Kaynak. Milli Gazete
 


Haber okunma sayısı: 226Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret