BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE DİŞ BAKIM SETİ

bayrampasa-belediyesinden-20-bin-ogrenciye-dis-bakim-seti

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki öğrencilere diş bakım seti dağıtıyor. Şakire Sadi Obdan İlkokulu’nda başlayan diş bakım seti dağıtımı Bayrampaşa’daki diğer okullar ile devam edecek. Bir hafta içinde 20 bin diş bakım setinin dağıtılması hedefleniyor.
26 Kasım 2015 Perşembe 18:38

 Ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek amacıyla Bayrampaşa Belediyesi, Şakire Sadi Obdan İlkokulu’nda diş bakım seti dağıtım programı düzenledi. Programa katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, öğrencilere diş bakımıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.

Her yıl düzenli olarak çocuklara, macun ve fırçadan oluşan, diş bakım seti dağıttıklarını kaydeden Başkan Aydıner, “Çocuklar bu ülkenin parlayan yıldızlarıdır. Onların sağlığı bizim için çok önemli. Sevgili çocuklar, diş sağlığınızı korumak için çok sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınınız. Dişlerinizle ceviz ve fındık kırmayınız. Gazoz kapağı açmayınız. Dişlerinizi günde 3 kez düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyiniz. Dişlerinizi çürütme ihtimali yüksek şekerlerden uzak durunuz.” ifadelerini kullandı.

Programda Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol da bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Başkan Aydıner ve beraberindekiler, sınıflara girerek öğrencilere diş bakım seti dağıttı.

Karadeniz halk oyunlarının da oynandığı diş bakım seti dağıtım töreni renkli görüntülere sahne oldu.DORUKTÜRK MERKEZ, BAYRAMPAŞA, Sabih Samur


Haber okunma sayısı: 3425Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ