ENGELLİ SPORCULAR, POTADA ENGEL TANIMADI

engelli-sporcular-potada-engel-tanimadi

Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’nın organizasyonuyla bu yıl beşincisi düzenlenen 'Tekerlekli Sandalye Sokak Basketbol Turnuvası' yine nefesleri kesti. Turnuvada kadın ve erkeklerden oluşan toplam 48 engelli sporcu, şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti.
16 Eylül 2015 Çarşamba 11:41

 

Bayrampaşa Belediye Başkanlığı’nın organize ettiği “Tekerlekli Sandalye Sokak Basketbol Turnuvası” Semih Erden Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Bayrampaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvaya sporcular İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Samsun, Mersin ve Şanlıurfa illerinden katıldı. 3’er kişilik 16 takımdan toplam 48 engelli sporcunun mücadele ettiği turnuvada birbirinden heyecanlı toplam 46 maç oynandı. Öte yandan “Melekler Sokakta” sloganı ile bayan sporcular bu yıl da turnuvada yer aldı.

12 Eylül Cumartesi saat 13.30’da kura çekimi ile başlayan turnuvada 16.00–21.00 saatleri arasında grup maçları gerçekleşti. Kendi gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar, 13 Eylül Pazar günü oynanan finallere katılmayı hak kazandı. Final maçlarının ardından şampiyonluk maçı ise aynı gün saat 19.00’da yapıldı.

Sosyal sorumluluk ve sportif yaşam anlayışının aynı potada buluştuğu bu organizasyon saat 20.00’de ödül töreni ve kapanış konuşmaları ile sona erdi.

Sportif yaşamı engellilerle buluşturmayı ve engellilerin fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini tüm sporseverlerle paylaşmayı amaçlayan bu turnuva, Türkiye’de ilk kez 2011 yılında Bayrampaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilmiştir.

DORUKTÜRK MERKEZ, Şafak ÖzkumHaber okunma sayısı: 3448Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Spor

    Misafir: Sabih samur beye teşekkür lerimizi burdan iletiriz 27 Nisan 2017 15:24

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ