TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NUN EŞİNE IRKÇI VE AYRIMCI SALDIRILARI ÜZERİNE...

Musa Baykal

Musa Baykal

E-Posta :

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 53 yıllık eşi ingiliz kökenli müslüman ve Türk vatandaşı.
Bazı çevreler sanki bu ülkede sadece kendilerinin yaşama hakları varmış gibi , Temel Karamollaoğlu'na ve eşine yönelik, ırkçı ve ayrımcı hakaretler de bulunmaya başladılar.

Saadet Partisi Genel Başkanının partisinin cumhurbaşkanlığı hükümet rejimi seçiminde bazılarının çok istediği ittifaka girmeyeceği işaretini vermesinden hemen sonra bu saldırıların troller ve kiralık kalemler tarafından başlatılmış olması bir yerlerden düğmeye basıldığını akla getiriyor.

TCK'nın 3. maddesinde adalet ve kanun önünde eşitlik düzenlenmiştir. maddenin 2. fıkrasında "Kanununun uygulamasında kişiler arasında ırk, dil, din, mezhep, milliyet, renk, cinsiyet, siyasal veya diğer fikir yahut düşünceleri, felsefi inanç, milli veya sosyal köken, doğum, ekonomik ve diğer toplumsal konumları yönünden ayrım yapılamaz ve hiçbir kimseye ayrıcalık tanınamaz " denilmiş TCK'nın 216 maddesinde ise halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suç düzenlenmiştir.
Temel Karamollaoğlu'nun eşine yönelik ırkçı ve ayrımcı söylemlerin sadece Temel Mollaoğlu'nun eşine değil, aslında bu partiye gönül verenlere yönelik olduğu da düşünülürse suçun kast yoğunluğu da ortadadır.
Bu nedenle cumhuriyet savcılarının ırkçı söylemler ve ayrımcılık da bulunan bu kişiler hakkında resen harekete harekete geçmesi, eğer onlar sessiz kalacaksa Saadet Partili avukatların hadisenin takipçisi olması gerekmektedir.
Geçmişte benzer saldırılar Sn Cumhurbaşkanı,Sn Bahçeli , Sn Akşener , Kılıçdaroğluna da yapılmış onlar kayıtsız kalmamış sert bir şekilde yanıt vermişlerdi.
Biz bu liderlere yönelik saldırılara da şiddetle karşı çıkmıştık.
Sn Temel Karamollaoğlu, bu ırkçı ve ayrımcı hakaretleri yapanlar ve yaptıranlar kendi çaresizliklerini gösteriyorlar demiştir.
Bize göre ırkçı ve ayrımcılar
Doğruyu yanlışı ayırt etmeyen bu küfür ehli, insanları incitenlerin komutanı, 
Görünüşte insan ,gerçekte küfür dişiyle herkesi dişleyen bir hınzır meşreplidir.


İzlenme: 224 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
36 hit, 18 ziyaretçi, 18 ziyaret
Bu ay:
346 hit, 65 ziyaretçi, 77 ziyaret
Toplam:
111065 hit, 28417 ziyaretçi, 38444 ziyaret