DÜĞMEYE BASILDI!

Sabih Samur

Sabih Samur

E-Posta : sabihsamurmedya@gmail.com

 Sadece demeç vererek, yiğit gözükmeye çalışarak, atıp tutarak hiçbir yere varılamayacağını söylerken ve hatta konuları, ip uçlarını birbirine bağlayıp çok bilinmeyenli denklemi çözmeye çalışırken, 5. sınıf hatta sınıflandırma kategorisine dahi giremeyecek, güya faili meçhul bir cinayet karşımıza çıkıverdi..Öncelikle ölen Ermeni kökenli Türk vatandaşımızın toprağı bol olsun diyoruz. Kim bu vatandaşımız? Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink. İnanılmaz bir tesadüftür ki ölüm haberini bir iş toplantısı yaptığımız sevgili ağabeyimiz Hırant Aleksanyan ile görüşürken alıyoruz. Aynı ismi taşıyan Hırant ağabey olaydan biraz daha farklı etkileniyor 60 yaşında bir kişi olarak. Bu cinayeti şiddetle kınarken olayın zamanlamasına ve iki gün içinde cereyan eden gelişmelere dikkatinizi çekmek istiyorum.

-Başbakanımız sert bir çıkış yapıyor; Kerkük ile çok yakından ilgilendiğimizi vurguluyor. Hemen karşı yanıt ABD’den geliyor. Kerkük bir Irak şehridir ve konu iç işlerine karışmak anlamına gelebilir diyor.(T.C. 1 - ABD 1)
-MİT ilk defa açıklama yapıyor ve dün başbakan Kerkük konusunda MİT’ten bilgi alıyor.Ukrayna Başbakanı ile başbakanımız ortak basın açıklaması yaparken bir telefon geliyor ve ava giden kurmay avlanıyor! Ölüm haberini alan başbakan apar topar ülkesine geri dönüyor.
-K.Irak’a operasyon yapılmalıdır söylemleri gecikmeli de olsa duyulmaya başlarken formaliteden, dostlar alışverişte görsün misali güya ABD bir baskın düzenliyor Peşmergelerle beraber bir kampa! (T.C. 2 – ABD 2)
-Enteresan bir şekilde, Adana’dan kalkan uçağımız düşüveriyor ve parçalarının incelenmesine nedense izin verilmiyor. Canlı kurtulan ve tedavi gören bir vatandaşımızın ise hafızası sizlere ömür. Olayı hiçbir zaman hatırlamayacak! (T.C. 2 – ABD 3)
-Kitaplarını zevkle okuduğum Osman Pamukoğlu beyanat veriyor: Türk Ordusu Irak’a girerse sadece PKK’yı değil, 7 milyon Kürt’ü bulacak. Kerkük’e girmek çılgınlıktan başka bir şey değildir. (Kendi kalemize gol attığımızı düşünüyorum; T.C. 2 –ABD 4)
-9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel “…Türkiye Kuzey Irak’ta kurulan Kürt devletinin içeriye vereceği zararı bahane ederek kuvvet kullanmaya kalkmamalı daha fazla kan dökülmesine zemin hazırlamamalıdır.Bu aşamadan sonra problemi diplomatik yollarla çözmelidir.”(Kendi kalemize gol attığımızı düşünmüyorum, eminim. T.C. 2 – ABD 5)
Sayın okuyucular bu ne yüce kudrettir ki bu memlekete emeği geçen ve geçmeyen ve de geçmiş gibi gözüken tüm kategorilerdeki büyüklerimiz ağız birliği yapmışçasına diyorlar ki yaşasın ABD!Çünkü yapılan tüm beyanatlardan şu sonuç çıkıyor. K.Irak’ta ABD olduğu sürece PKK’ya hiçbir şey yapamayız. (Tunceli’de operasyon yapıp 2 ton gıda ele geçiririz). Kerkük ile ilgili meclis’te hangimiz daha baba konuşma yaparız ve daha çok alkış alırız? Bizler bunun derdindeyiz. Unutmayın Girit bir zamanlar bizimdi şimdi ellerin. Yarın bu basiretsiz büyüklerimizle Kıbrıs içinde aynı şarkıyı söyleriz.
Sonuç! Sonuç belli Amerika tercihini yapmış ve düğmeye basmış durumdadır. Türkiye eyalet sistemine geçecektir. Bir sonraki durak bağımsız büyük Kürdistan’dır.
Takvim:
24 Nisan 2007 ABD resmi olarak sözde Ermeni soykırım gününü kutlayacaktır.Mayıs 2007 APO efendinin PKK olarak tek taraflı ateşkesinin dolum tarihidir ve 134 milletvekilimize de mektup ile belirttiği üzere Türkiye daha özgür ve demokratik bir yönetime bu tarih itibariyle başlamalıdır. Yoksa ne olur? Sözde soykırım tasarısının kabulünün hızlandırılması için, nasıl Mossad ve CIA odaklı bir operasyon ile Hrant Dink aramızdan ayrıldıysa; Mayıs 2007’yi takip eden günler içinde APO efendi talimatıyla kuvvetle muhtemel Osman Baydemir hakkın rahmetine kavuşturulur. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, üzerinde Türkçe ‘Gökkuşağı renginde buluşalım’, Kürtçe aynı anlama gelen ‘Em di rengen keskesore de bicivin’ yazılı tabutu ile defnedilir ve kahraman olur. Suçlanan ise Derin Devlet olur. Sonra…Sonrasını ülke olarak düşünmek bile istemiyorum.23 Ocak Salı günü yapılacak kapalı oturuma şu an mecliste yer almayan parti liderleri de mutlaka çağrılmalıdır (bölücülük yapanlar hariç). “Milli mutabakat” ın sağlanacağı partiler üstü bu toplantı Türkiye’nin kaderinin çizildiği ciddiyette olmalıdır.Lütfen aldığınız kararlara saygı duymamızı sağlayınız.
Memleket elden gitmeden. ....
 
KAYNAK : Yeni Alanya Gazetesi Sabih Samur 22 Ocak 2007

 

 

İzlenme: 745 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR