EMANETE HIYANET ETMEK

Sabih Samur

Sabih Samur

E-Posta : sabihsamurmedya@gmail.com

 Memleketi ayrıştıranlar o kadar başarılı olmuşlardır ki ölen kızımız ile ilgili

sanat camiasından tut, gazetecisine kadar eylemler, eleştiriler her şey ama her şey karşıt.
Kendini muhafazakar diye betimleyen sözde muhafazakarlara bakıyorsun utanmasalar "tecavüz edildiyse vardır bir sebebi" diyecek noktadalar; "fazla kurcalamayın konuyu" diyenler bile var.
Konuyu mini etek sığlığına çeken sözde Cumhuriyetçiler ise cabası.
TV Dizilerinden eşek yükü ile para kazanan ve halkımız istiyor biz de veriyoruz mantığı ile dizi senaryosu üzerinden halkın beyin yıkama operasyonu gerçekleşirken bizler sadece beyni yıkanmış bir iki maşanın üzerine gidiyoruz.
Kafamızı kurcalaması gereken sorular ve bulunması gereken yanıtlar:

1- Dizilerde her türlü şiddet, nefret, toplum arasında sınıf oluşturma, aile yapısının gereksizliği, çok eşlilik ve hatta ensest, bilinçli olarak ve adım adım topluma şırıngalanırken, RTÜK, Hükümet, Muhalefet ve Yargı nerede? 
Hangi yoğun gündem ile meşgul?

2- Üyelerinden topladıkları aidatlarla krallar gibi yaşayan, toplumda bir statü, ünvan ve söz sahibi olan dernek ve odalar sözüm sizlere. Bu katilin şoförlük yaptığı minibüs kime bağlı? Yeterlilik belgesi var mı? En az 14 kişinin canını taşıyan ve kendisine emanet edilen bu kişinin tabi olduğu bir kurumun verdiği ruh sağlığı denetimi var mı? 
Yoksa neden yok?

3- İdam cezası varsayalım geri geldi. Bu cezayı uygulayacak olan yargıya Türkiye'de yaşanan son 10 küsur yıl içinde yaşanmışlıklar göz önüne alındığında ne kadar güvenilebilecek? 
Yargı kendi kendini nasıl rehabilite edebilecek?
Politika sarmalından nasıl çıkabilecek?
Ve tekrar Türkiye Cumhuriyetinin CUMHURİYET SAVCISI olduğunun ve Cumhuriyet ilkelerine ölümüne bağlı olduğunun bilincine varabilecek?

Bu sorular sorulmaya başlandığı ve yanıtlarının ülke menfaatleriyle örtüştüğü gün kızlarımız önce Allah'a sonra Milletine emanet olarak yaşayacaktır.
Kimse de EMANETE HIYANET ETMEYECEKTİR.

Sabih Samur 15 Şubat 2015 İstanbul

İzlenme: 840 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR