Milletvekili Aday Adayı Olabilmek İçin Henüz Parti Bulamamış Müptezellere Öğütler

Sabih Samur

Sabih Samur

E-Posta : sabihsamurmedya@gmail.com

 Ey Müptezel sayılı günün kaldı hala Partini bulamadın; o halde oku:

1- Bol Bol fotoğraf çekil takım elbiseli. Mutlaka ipek mendilin olsun. Ve fotoğrafın altına yakalayabildiğin kadar gündemi yakala ve beylik laflar et.
2- Facebook'taki eski ünvanını artık kullanma. Kendine havalı yeni isimler bul. Bu bulduğun yeni meslek dalı ile ilgili de bir yerlerden kopyala ve sayfana yapıştır.
3- Dava arkadaşların, ekibin, senin şahsi menfaatini düşünerek, bireysel olarak poponu kurtarmaya çalıştığını büyük bir ihtimalle anladılar. Onlara de ki; bakınız arkadaşlar memleketin bekası için benim mutlaka meclise girmem gerekiyor. Hele ben bir gireyim sizi de buralarda bırakmam. Yanıma şoför, koruma, çaycı filan alırım. Meclis hepimize yeter. Bu makamlar az gelen daha yaşlı dava arkadaşlarına da vefa dan dem vur. Yemezlerse Balaban ve hatta daha yöresel Arslan Boza filan sun.
Olmadı, "sizi Danışmanım, Baş Danışmanım yapacağım" de. Yerler.
4- Senden yaşça ve makamca büyük olanlarla fotoğraflar çekilmeye devam et. Son günler...
Sonra rica ederek çekildiğin bu fotoğrafların altına Az Türkçe, Bol Osmanlıca, ağdalı cümleler kur ve deki; şahsıma ve saz heyetime gösterdiğiniz derin ilgi ve alakadan dolayı falan filan.
5- Biliyorum stres diz boyu. O kadar Parti ve Parti Büyükleri ile görüştün kimse sendeki cevheri göremedi. O zaman halkına dön. Facebooktaki sayfandan onlara seslen. Sizden görev bekliyorum de. 
Uyanıksın ya yanındaki arkadaşlarına telefon açtır ve kendin için "bir sürü partiden teklif var ama Beyefendi henüz karar veremedi son dakikaya kadar düşünmek istiyor" dedirt.
6- Sevgili Müptezel tüm bu saydıklarımın faydalı olması için yazdıklarımı aç karnına sabah, öğle, akşam oku.
7- Reçetemi okuduktan daha sonra karnını doyur ve yine her öğün peşinden ZÜBÜK filminin bütün sahnelerini tekrar tekrar izle. Uygula.

Evet Sayın Müptezel 3 vakte kadar telefonun çalacak. Sen artık bir Milletvekili Aday Adayısın.

Kolay Gelsin.

Sabih Samur

Dip NOT:
İş bu reçetenin gerçek kurum ve kuruluşlar ile ilgisi yoktur. Pazar tadında çıtlatmalık çekirdekten ibarettir. Afiyetle çıtlatınız.

İzlenme: 981 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR