Sağ Partilerin oyu çok yüksek olacaktır

Sümer Şehitoğlu

Sümer Şehitoğlu

E-Posta :

 Geçenlerde yazmış ve bu seçim sisteminin büyük partilere avantaj sağlaması için yapıldığını belirtmiştim. Ancak işin vahametini görüyorum ki küçük partiler ve veya seçime girip vekil çıkarmayı Ümit edenler henüz kavrayamadı.

Bu seçimde mühür kullanan her vatandaş tüm ilçelerdeki adaylara da oy vermektedir. Böylelikle Lefke, Güzelyurt ve İskele'de vekillikleri % olarak yüksek olan partiler otomatikman kazanmış olacaklarıdır.
Oysa bölgesinde sevilen temiz iş yapabilen bir aday bu sistemde ağzı ile kuş tutsa kazanamaz.
Örneğin Lefke'de % sıralamasında birinci ve ikinci olan parti otomatik olarak vekilleri pay edecektir.
İskele ve Güzelyurt'ta bu seçim sisteminden dolayı Birinci parti ve ikinci partinin ikişer vekili otomatikman alacaktır. Üçüncü partide Geriye kalan vekili alacaktır.
Kısacası vekil bekleyen, umut eden diğer partiler bu bölgelerde sadece hava alacaklardır. 
Bunları gündem yapıp bu hatayı nasıl düzeltiriz diyeceklerine onlarda UBP ve CTP'nin peşine takılıp siyaset yaptıklarını sanıyorlar.
Yazık hemde çok yazık.

Milli Ülkü'yü kendisine rehber edinmiş kardeşlerime bir çağrımdır. 
Bu ülküyü benimsemiş kişiler akıl yolu ile hareket eder.
Yüce Türk Milletinin çıkarları herşeyin üzerindedir bu sebeble 7 Ocak 2018 seçimlerinde MDP olarak seçimlere tam liste olarak vatandaşın karşısına çıkamadınız, bundan ötürü partinize vuracağınız her mühür oy eksikliği demektir.
Oysa önce kendi adaylarınıza karma oy kullanarak tercih yapmanız ve geriye kalan oyları sizin görüşlerinize yakın adaylara vermeniz ile en azından onların meclise girmesini sağlarsınız.
Ben kazanmayacağım o zaman onlarda kazanmasın derseniz bu uğruna savaştığımız değerlere ters düşer. Oturun ve kendi aranızda bunu değerlendirin.
Ülkücü kendi küllerinden doğmasını bilen aklı kullanan kişidir.Allah yolunuzu açık etsin.

CTP ve UBP'nin sırf küçük ilçelerdeki vekilleri kazanmak için icat ettikleri çarşaf liste sayesinde Milletvekillerinin çoğunu da kendi aralarında pay edeceklerdir. Üçlü koalisyona hazır olun. Bu seçimlerin bana göre tek kaybedeni Sn. Akıncı olacak çünkü partisi beklenen çıkışı gösteremeyecek dahası %65 beni destekliyor söylemi artık geçersiz olacaktır. Çünkü sağ partilerin oyu çok yüksek olacaktır.

Sümer Şehitoğlu, KKTC


İzlenme: 268 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR