TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YAPMAK!

Sümer Şehitoğlu

Sümer Şehitoğlu

E-Posta :

 Kendilerini her konunun uzmanı gören bazı kişiler sosyal Medya'da,Yazılı basında,Görsel Medya'da boy göstermeyi,ahkam kesmeyi çok beceriyorlar.Malum yerlerden aldıkları desteklerle veya durumdan vazife çıkararak Halkımızın Milli ve Manevi değerleriyle dalga geçmekte her fırsatta Türkiye düşmanlığı yapmaktadırlar.Rum-Yunan propagandasının kuzeye yayılmasına öncülük etmektedirler.
21 Aralık 1963 yılından bugüne gelene kadar tüm Olayların sorumlusu olan Rum-Yunan ikilisinin OLDUĞUNU bildikleri halde onları aklamaya ve bizleri sorumlu tutmaya çalışmaları onların kimlere hizmet ettiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.
Gettolarda yaşamak zorunda bırakıldığımız yıllar içinde ve bugüne gelene kadar nasıl ayakta kaldığımızı bir kez daha hatırlatmak isterim.
1. 25 Aralık 1963 Tarihinde Türk jetlerinin Lefkoşa üzerinde ihtar uçuşları yapması sayesinde katlialardan kurtulduk.
2. Rum-Yunan ikilisi'nin Erenköy ve çevresini imha etmek için yaptığı Saldırıyı 8 Ağustos 1964 tarihinde Türk jetlerinin müdahalesi önledi.
3. Türkiye Cumhuriyeti'nin ihtarı ile Türk bölgelerine uygulanan gıda ve su ambargoları Erenköy müdahalesinden hemen sonra kaldırıldı.
4. Kıbrıs Türk Halkına Kızılay yardımları gelmeye başladı.Eylül 1964.
5. Türk Cemaat Meclisi'ne kısıtlı da olsa 1965'den itibaren mali katkılar yapılmaya başlandı.
6.Bölgelerini koruyan Mukavemetci kardeşlerimize de aynı tarihlerde kısıtlı da olsa aylık bağlandı.
7.Geçitkale-Boğaziçi Saldırıları sonrası 17 Kasım 1967 Tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Müdahale kararı alır.Bu karardan sonra Ada'da bulunan Yunan askerleri BM gözetiminde Adadan ayrılır.Türk Bölgelerine uygulanan Barikatlı geçişler kaldırılır.Sürgünde bulunan Rauf Denktaş 'ın tekrar Ankara'dan Adamıza gelişi sağlanır.
8.15 Temmuz 1974 Cunta darbesi ile Yunanistan'a Bağlandığı açıklanınca bizlerin yirmidört saat içinde soykırıma uğramaktan 20 TEMMUZ 1974' de yapılan Barış Harekatı kurtarır.
9. Barış Harekatından sonra bugüne kadar alt yapımıza,gelişmemize ve bütçemize katkıyı hep Türkiye yapar.
Türkiye bize ne verdi diyenlere son olarak birşey daha Söylemek isterim.Bugün nefes alabiliyorsak,konuşabiliyorsak,özgürsek bunu Türk Askerine ve Türkiye'ye borçluyuz.


İzlenme: 509 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR