16 NİSAN OY KULLANMALI HER İNSAN!

Temel Atay

Temel Atay

E-Posta :

 Meclisimizin onayından sonra Anayasa değişikliği referandumuna az kaldı. Gerek televizyonlardaki ve gerekse sosyal paylaşım platformlarında açık oy beyanı yapanların sayısı hayli fazla.

Her insana Allah c.c akıl gibi bir nimeti bahşetmiş ve yüce kitabımızın bir çok yerinde "akletmez misiniz?" diye akıllı olmaya ve kaderimizin de aklımıza tabi olduğuna da işaret etmiştir.
Başkaların aklına müdahale etmek ne kadar hakçadır?
Siyaset sahnesinin aktörleri tabi ki kendi siyasi partilerinin siyasetini anlatacaklar kamu oyunun o istikamette oy kullanmasına çaba harcayacaklardır. Lakin siyasetin kenarından geçmeyen, hiç bir zaman herhangi bir partinin çalışmalarına katılmamış, bu uğurda hiç emeği olmayan ve hatta bilgisi de olmayan insanların [EVET -HAYIR]
polemiğine girip güncel konuşmalarda ve sosyal medya üzerinden tartışma ve suçlamalara kalkışmasını hayretle ve ibretle görüyorum.
Referandumun milletimiz arasında kutuplaşma ve ayrışmalar yaratmasına sebep olması, beni hem üzüyor hem de aziz milletimizin istikbali konusunda endişelenmeme sebep oluyor..
Siyasilerin söylemleri de bu istikamette sertleştikçe endişem daha da artıyor.
Şahsen benim için anayasamızın ilk dört maddesi yani kurucu meclisimizin temelini atıp geliştirdiği, CUMHURİYET REJİMİMİZİN KORUNMASI VE KOLLANMASI ESASTIR.
Bu oylamada sonuç ne çıkarsa çıksın vatandaşlarımızın dikkat kesileceği tek nokta budur.
Çıkan sonuca da herkesin sükunet içinde,milli birlik ve beraberliğimizin korunması,devletimizin istikbali,vatanımızın bütünlüğü için kabullenmek zorundadır.
Ne siyasilerin siyasi ihtirasları,ne bu toprakların bölünüp parçalanmasını dört gözle bekleyen emperyalistlerin ve Türk Milleti düşmanlarının TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE her hangi bir zarar vermeye güçleri yetmeyecektir.
Ben, aziz ve necip milletimin ferasetine tam olarak güveniyorum.
17 nisanda sonuç ne olursa olsun bunun bir çatışma meselesi yapılmasına ve vatandaşlar arasında huzursuzluğun yaşanmasına sebep olacak her kurumu ve her siyasi partiyi ve her sivil toplum örgütünü ve her cemaat ve mezhebi CUMHURİYET VE VATAN, MİLLET DÜŞMANI OLARAK GÖRÜRÜM.
50 YIL (yarım asır) önce yaptığım yeminime sadık kalarak bu uğurda yapılacaklar içinde yer alır ve gerekirse kanımı al bayrağımıza emdirerek, şehit olmayı göze alırım. 
ALLAH C.C TÜRK MİLLETİNİ,TÜRK VATANINI,TÜRK DEVLETİNİ KORUSUN VE KOLLASIN VE YÜCELTSİN!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

İzlenme: 395 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret