• DOLAR 3,7788 TL
  • EURO 4,6343 TL
  • Altın 162,0905 TL
yan reklam logo yanı

GAZETECİDEN GAZETECİLERE

Temel Atay

Temel Atay

E-Posta :

Sende gazetecisin ama sakın bana yazdıklarımdan dolayı gönül koyma.
Her meslek bence kutsaldır.

Lakin ülkemizde gazetecilerin ayrıca bir kutsallığı var ve ne yaparlarsa yapsınlar ne yazarlarsa yazsınlar hatta hakaret içeren ve iftira içeren de yazsalar kimsenin onlara laf söylemeye ve hukuk önünde yazdıkları veya söyledikleri ile hesap sormasına, sorgulanmasının olmasına tahammül edemiyorlar.

Oysaki anayasamızın 10 ncu maddesinde Tüm Türk vatandaşları kanun önünde eşittir ve eşit muamele görmesi gerekir.Ama gazeteci dilediğini yapacak yazacak konuşacak hatta terör örgütlerinin propagandasını yapacak,ekonominin ayarları ile oynayacak ahkamlar kesecek,insanların özel hayatını deşifre edip hayatlarını kaydıracak e sonra adam gazeteci diye dokunulmayacak.

Kişi hak ve özgürlüklerinin gazeteciler lehine azdırılmasına kesinlikle karşıyım.Ha bu arada sansüre de karşıyım.Herkes hukuk önünde eşit muamele görmelidir. 

Gazeteci olmak dokunulmazlık hakkını gazetecilere vermez,veremez ve vermemelidir.

Birde gazeteci değil gasteciler var ki hepsi toplum ahlakını ve düzenini dejenere etmek için özel yemlenen itler gibi bu milletin milli manevi ve ahlaki ne kadar değeri varsa yok etmek için bil hassa uğraşıyorlar.Örnek mi istersin AMK diye bir gaste var ŞOK diye bir gazete bir zamanlar taraf diye bir gazete vardı bunlar hemen aklıma geliverenler ve bunlara benzer terör örgütü propagandası yapan bir sürü paçavra var.Görsel basına da bir bak sahte ilaç satanlar,sahte bal satanlar,yanmaz kefen ve kabe havası satanlar, daha da çoğaltabilirim ama daha fazlasını yazıp ta yazıyı uzatmak istemiyorum.
Sorarsan hepsi medya mensubu bu nasıl bir gazetecilik yapmak?

Kurallarına uyarak, ahlaklı çalışan milli değer ve menfaatlerimize arka çıkan basın mensuplarına hiç lafım olmaz. Hepsinin sen dahil ak alınlarından öperim. Onlara minnet ve şükranlarımı sunarım.
İşte kardeşim gazete ve görsel ve sesli medya da çalışanlar ile ilgili şahsi düşüncelerim bunlar. Benim de Doruktürk gazetesinde köşem var, zaman zaman yazıyorum tabii benimki amatörce ve kamu yararına.
Ben gazetecinin doğru yazanını, söyleyenini ve çekenini  ahlaklı ve dürüst olanını, millet ve devlet memleket yanlısını ve hak hukuk tanıyanını edeplisini, hayalısını ve terbiyelisini severim ve sayarım.
Selam olsun saydığım vasıflardaki başta sen olmak üzere tüm gazetecilere....

S
elam ve sevgilerimle
TEMEL ATAY, DORUKTÜRK

İzlenme: 302 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
67 hit, 19 ziyaretçi, 23 ziyaret
Bu ay:
1321 hit, 387 ziyaretçi, 507 ziyaret
Toplam:
105482 hit, 27036 ziyaretçi, 36627 ziyaret