KARTEPE ZİRVESİNİN ARDINDAN

Temel Atay

Temel Atay

E-Posta :

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düzenlenen, Anadolu Ajansının (AA) global iletişim ortağı olduğu "Kartepe Zirvesi" kapsamında, katılımcılar "Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu: Küresel Etkileri, Medya ve Demokrasi Sempozyumu"nda görüşlerini aktardılar.Toplantının ayrıntılarını basından izledim.AB ile ilgili AB komacıların açıklamaları bizim lehimize idi. 

Devletlerinin neredeyse 54 yıldır AB kurumlarının oyalamalarına hala neden katlandığımızı anlamış değilim.
AB bir İsevi devletler topluluğudur. Zaten AB bayrağının üzerindeki on iki yıldız Haz.İsanın havarilerini temsil eder ortadaki boşlukda sinsi Vatikanın  yani Haçlı gücünün simgesi gibidir.
Haçlı organizasyonu olan bir oluşuma İslam ülkesi olan Türkiye’yi aralarına almalarının olası bir tarafı yoktur. KKTC de aralarına asla almayacaklardır. Bizim bu sevdadan vaz geçmemizin şart olduğuna düşünüyorum.
Bizim  gereken tek şey, BTB [Büyük Türk Birliği] desteklemek ve ihya edilmesini sağlamak olmalıdır. Zaten son zamanlardaki siyasi durum be iktidarın söylemleri de bu yöndedir. Ama hala bu konuda umut edenler de var, bence yanlış yapıyorlar.
15 temmuz 2016 konusuna gelince, Haçlı güruhun itleri ABD menşeili üst akılla devletime ve milletime çullandılar. Gereken cevabı da gerçek Türk askeri gücü ve kısmen halkımız verdi. Hala halkımızın içinde sadece cumhurbaşkanı Sn Erdoğan’a ve Ak partiye husumet duyanlardan  hala 15 temmuz hadisesi için , hükümetin kurgusu ve senaryosu diye niteleyen yaşanan olayın denklemini hala çözemeyen, bilerek veya bilmeyerek hala bu millete ve devlete zarar veren aymazlar var ve bunlar böyle yaparak muhalefet yaptıklarını sanıyorlar. Başta muhalefetin lideri bunların başını çekiyor. Millet ve devlet için herhangi bir projesi olmayanlar, yangından mal çalmaya çalışan hırsızlara benziyorlar. Hainimiz ne kadarda çok değil mi?
Ha birde Rum milletvekili hayalperest Rotras 'ın akla ziyan planı var, şu günlerde gündemde konuşulan. Bu zıpır Rum’un planı kısaca şöyleymiş. 15 temmuz gecesi adadaki Türk varlığına saldırıp 48000 Türk askerini esir edip ENOSİS hayallerini gerçekleştireceklermiş. Daha öncede bu şapşalın bu planını Kıbrıs medyasından okudum çok da güldüm. Koskoca kolorduyu tankıyla topuyla esir alacak ha! Ya bu adam tastamam salak hem de konsantre salak. Keşke deneselerdi de görselerdi ebelerinin kirmanını.
Biz AB sizde büyüğüz ve herkesi gücümüzle tedirgin ettiğimiz için Bizans oyunları ile gücümüzü boşa harçatmaya çalışıyorlar. Kısmen de başarılı oluyorlar. Terör AB ve ABD ninin argümanı, ama üstesinden geleceğiz. Geleceğin günleri birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz takdirde aydınlık görünüyor. Birileri Atatürk demenin ve onun koyduğu ilkelerinin kıymetini nihayet birazda olsa anlamış görünüyorlar. 
Siyaset boşluk götürmez Türkiye de siyasetin ciddi bir muhalefeti yoktu ama bundan sonra olacak. 
İYİ parti umut veriyor. Lakin onların kurucular kurulunun içindekilerinin çoğunu tanırım, ikbal sevdalısı en az kırk kişinin adını sayabilirim. Parti disiplinini Meral hanım ve çekirdek kadrosu sağlayabilir de bu yanlış adamları düzeltip yada saf dışı bırakırlarsa gelecek vaat ediyorlar.
Türkiye iyi günleri 2019 seçiminden sonra daha çok görecektir inşallah.

Temel Atay


.


İzlenme: 199 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret