MÜSLÜMAN KARDEŞLERİME!

Temel Atay

Temel Atay

E-Posta :

 Kardeşim;
Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v) sağlığında sözlerini(hadislerini)yazdırmamıştır. Hülefâ-i Raşidin tarafından sonradan yaşanan çeşitli sorunların halli için "Bu konuda peygamberimiz ne demiş ti ya da ne yapmıştı?” diye araştırılıp Sahabe’lerin fikri ve bilgilerine baş vurulmuş, dinimiz de ki iştişare kuralı nedeni ile sorulmuş ve bunlar rivayet esası ile toplanmaya çalışılmıştır. 
Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) yaşayan bir Kur’an’dı. 
Hz. Cebrail’in kendisine öğrettiği vahiyleri(Allah c.c nun emir ve yasaklarını)yazdıran da kendisidir. Yüz binlerce hadis rivayet edilmiştir. Biz bunların içinden Kur’an a,İslam ahlakına uyanlarını peygamberimizin bizlere uyarı ve nasihatları kabul ederiz. Resulullah efendimiz hazretleri Allah c.c tarafından alemlere rahmet olarak ve Allah c.c nun elçisi olarak görevlendirilmiştir.604 sayfa 114 sure 30 cüz Kuranın doğru dürüst okunmadığı günümüzde en azı 20 cilt tefsirleri kimlerin okuduğunu hep merak etmişimdir. 
Allah c.c dan daha iyi kim iyisini yapabilir ya da yazabilir? Yazılmışların ve yazılacakların kainat içinde en mükemmeli, en acık ve anlaşılır olanı, insan oğluna en faydalı olanı, dertlere deva , ruhlara şifa olanı yüce kitabımız KUR’ANI KERİM AZİMİ ŞANDIR. 
Dinimiz İslam’ı kulların yazdıkları ile (risale vs) yozlaştıran fırka, fırka ,tarikat ,tarikat bölenlerden daha zalim ve daha günahkar kim vardır. Peygamberimize ümmet olmaktan öte tarikat şeyhlerine, gayslara, şıhlara, kendilerine hazret dedirten şarlatanlara inanan cemaatlere bölünüp birbirlerine haset ve düşmanlık edenlerden daha şaşkın kim vardır? 
Kardeşim; Yüce dinimiz İslam’ın insanlar tarafından lehlerine kullanılmasından, insanlarımızı Allah c.c ya yönlendireceklerine kendilerine yönlendirmelerinden ve bunların dinimize verdikleri zarardan bıktık usandık. 
Milletimizin bilerek sosyal kamplar ve ticari guruplar kurmasına, sebep oldular. Kafalarındaki sapkın düşünceleri masum mütedeyyin vatandaşlarımıza şırınga ederek onları da günahlarına ortak ettiler. Dinimize bidatları hurafeleri, yalanları, 5 farzın haricindeki dini rütüel (adet ve gelenek)haline gelen uygulamaları soktular. Kolay ve anlaşılır dinimizi teferruata boğdular ve kendilerinde kerametler vehmettiler.
Bu şeytanlaşmış münafık taifesinin şerrinden Allah c.c ya sığınırım. 
Yazılacak, söylenecek çok şey var lakin uzatmayayım. Sanırım meramı mı anlattım...
Kalplerde olanları Allah c.c dan başkası bilemez.
Ben insanları sorgulayacak değilim ama benim bu yaşıma kadar gördüğüm durum yüce dinimizin bir kısım çıkarcıların yüzünden iyice anlaşılamamaktadır ve tatbikatı yapan sade ve mütedeyyin Müslüman sayısında gittikçe azalma olmaktadır. 
Halbuki bizlerin görevi tevhidi yaymak değil mi dir? “Zorlaştırmayın kolaylaştırın” emrine niye uyulmaz?
Bizim dinimizde dini makam ve mevki yoktur. Hepimiz tarağın dişleri gibi eşitiz. İsevilerdeki ve Musevilerdeki gibi Budistlerdeki gibi kardinaller, papazlar, hahamlar, rahipler, keşişler yoktur . 
Ama maalesef bunları vatandaşları kandırmak için, dinimizin içine sokanlara, kendilerine çeşitli ünvanlarla isimlendirip hazret dedirtenlere , bana vahiy geliyor diyen madrabazlara, keramet sahibiyim diye ortaya çıkanlara, gaybden (gelecekten) haber vermeye kalkan falcı ve üfürükçü takımına lanet olsun.
Dinimiz İslam, kitabımız Kur’an, Peygamberimiz Hazreti Muhammed (<s.a.v> salad ve selam üzerine olsun)dir. Allah c.c nun kulu olmaktan başka kimseye kulluk etmemek , Peygamberimiz efendimizin ümmeti olmak şu yalan dünyadaki en büyük gurur ve onurumuzdur. Bu yol bizim hayatımızın sebebi bir yoldur.
Müslüman olmak için ümmet olmak yeter.
Ümmet olmak için de şu cu, bu cu diyerek cemaatleşmeye, dinimizi fırka ,fırka bölmeye gerek yoktur. 
Bunun haricinde yol aramak abesle iştigaldir. Vesselam kardeşim.

19 Nisan 2016, Temel Atay


İzlenme: 416 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
33 hit, 7 ziyaretçi, 7 ziyaret
Bu ay:
380 hit, 72 ziyaretçi, 85 ziyaret
Toplam:
111099 hit, 28424 ziyaretçi, 38452 ziyaret