PALİKARYALAR (Yunanlılar) ile GALAMARALAR (Rumlar) KIBRIS RUM KESİMİNDEKİ SİLAHLI GÜÇLERİNİ ARTTIRIYORLARMIŞ!

Temel Atay

Temel Atay

E-Posta :

Kıbrıs Rum yönetimi başkanı sarhoş Anatasiadis Rum Milli Muhafız Ordusunu Yunanistan ‘ın kriz nedeni ile işsiz kalan gençlerinden paralı asker (Lejyoner) toplayıp yirmi bin kişilik askeri gücünü elli yedi bine çıkarma gayreti içindeymiş. Topladığı bu adamlara da Rum vatandaşlığına geçirerek özel haklar tanıyormuş. Lejyoner toplamak vatan ve millet savunmasının yapılmasında iyi bir yöntem değildir. Baştan hata yapıyorlar. Bırakın yapsınlar.
Profesyonel Ordu kurmak da o vatanın öz evlatlarından kaynak kullanıldığında sağlıklı olur.
Allah c.c ya şükürler olsun ki kahraman ordumuz yeni savaş konseptine göre kadrolarını son yirmi yıldır bu şekilde tanzim etmeye ve kadrolarını reorganizasyon yaparken de sayı çokluğuna göre değil etkili bir eğitimle yetiştirilen uzman personelle tamamlamaya çalışmaktadır. Şu anda ki ordumuz 15 temmuz ihanet hadisesinden sonra süratle personel eksiğini gidermiş ve olay öncesinden daha da iyi duruma gelecek şekilde kadrolarını düzenlemiştir.
Personel eksiği en aza indirilmiş durumdadır. 
Demem odur ki "Elin ipi ile kuyuya inilmez" atasözümüzdeki "devşirme" ile kurulan birlikler çapulcu sürüsünden başka işe yaramazlar ve herhangi bir zorda derhal çözülür ve bozguna uğrarlar.
Ülküsüz askerin savaşması mümkün değildir.
Osmanlının son üç yüz senesinde yaşanan bozgunların ve büyük toprak kayıpların sebeplerinin en başındaki olanı da bu devşirme usulü ile askere alma işleridir.
20 temmuz 1974 Kutlu Barış Harekatımız sırasında yaşananlar da (Galamara) denilen soytarı Rum ve Yunanlı askerlerin ne mal olduklarını gördük.
Bence endişeye mahal bir durum yoktur.
Allah c.c nun izniyle adamızdaki askeri varlığımız hem caydırıcı hem de vurucu gücü ile onların alacakları toplama askerlerin yiyecekleri bir haltı fazlasıyla ödetecek güçtedir.İzlenme: 159 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR