"Sende mi Brütüs?

Temel Atay

Temel Atay

E-Posta :


Bazı basın organları ve bazı şahıslar şu an görevlerinin başındaki Genel Kurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımızla ilgili hain darbe teşebbüsü sırasında yaşadıklarının kendi hataları ve dikkatsizlikleri neticesinde yaşadıklarını yazıp, anlatıp paylaşıyorlar ve onları suçlayan ifadeler kullanıyorlar. Bu tam bir haksızlıktır. Buna kayıtsız kalamazdım ve aşağıdaki yazımı yazdım. 
Gün hain şerefsizlere karşı durmak devletimizin ve ordumuzun yanında olma günüdür.Şahısların özel durumları ve yapması gerekenler ile ilgili hususlar bilahare değerlendirilmelidir.
Tarihin derinliklerindeki en ünlü imparator Sezar bile en yakını Brütüs'ün ihanetine uğradı"Sen de mi Brütüs"ifadelerini hatırlatırım."Oruspu içerden olunca evin kapısı kilit tutmaz" ata sözü boşuna söylenmemiştir.
Dün arkadaşım Emekli Gn.Kur.Bşk Nejdet Özel paşamın konuşmalarını çeşitli yayın organlarından dinledim.Bu hain organizasyonun üç beş yıllık bir çalışma olmadığını kırk yıldan fazla ordu içinde bu yapılanmanın inşa edildiğini anlattı. Bu hususa ait evraklarında da Genel kurmay Başkanlığı arşivinde bulunduğunu ve bu ihanet çetesinin durumunun her askeri şura toplantısında konuşulduğunu fakat geçmişte ki siyaset adamlarının oy kaygısıyla bu konuya pek önem vermediklerini ve bu kırk yıllık aymazlığın bu günkü durumu yarattığını anlattı. Tehlike ordumuz tarafından siyasilere bildirildikçe pas geçildi. Komutanlık görevinde kusuru olanlarda var .
Acıdılar çoluk çocukları var diye bu şeref yoksunlarına çoğu birlik komutanı da ilişmedi...Şimdi daha mı iyi oldu.Ailesini perperişan ülkede bırakıp kaçacak kadar kula kul olmuş bu gözü dönmüş teröristler hepimizin onuru olan askerlik mesleğimizin üzerine kapkara bir leke düşürdüler. Görevdeki ve emekli olarak onuruyla ve şerefiyle yaşayan ordu personelimizin de yüzünün kızarmasına sebep oldular.
Şehit olduğumuzda bize kefen olacak üniformalarımızın bu hainlerin sırtında yerlerde görmek hayatımın en kötü günlerini yaşattı bana . Onlardan bunun hesabını bizzat biz askerler sormalıyız.
Benim iki cihanda elim yakalarında olacak. Bu vesile selam ederim kardeşlerim.


Temel Atay, 19 Temmuz 2016, KÜTAHYA
 

İzlenme: 376 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR